ALMANYA
Gündem

Korona Büyük Araba Firmalarını da Vurdu: Yüzde 50’yi Bulan İndirimler Gelebilir

Almanya’da büyük araba firmaları, 100 binlerce arabayı satmakta zorluk çekiyor. Araç Piyasası Uzmanı Profesör Ferdinand Dudenhöffer, arabalara yüzde 50’yi bulan indirimlerin gelebileceğini kaydetti.
24 Mayıs 2020

Almanyada koronavirüs salgını araba sektörünü de etkiledi. Büyük araba firmaları, yaklaşık 15 milyar euroluk 100 binlerce arabayı satmakta zorlanıyor. Avrupa Otomotiv Üreticileri Birliğinin (ACEA) yayınladığı istatistiklere göre firmalar, geçen seneye göre yaklaşık yüzde 76 oranında daha az arabaya ruhsat çıkardı.

Firmalar İflas Edebilir

Öte yandan bu firmaların, ikinci el arabaları da elinden çıkarmakta sıkıntı çektiği kaydediliyor. Bu durumda bu firmaların iflas edebileceği, tüketiciler için ise büyük bir fırsat doğabileceği düşünülüyor. Buna göre gelecek dönemde arabalarda, büyük indirimlere gidilmesi bekleniyor.

“İndirimler Yüzde 50yi Bulabilir” 

Gelecek aylarda beklenen büyük indirimlerle ilgili konuşan Araç Piyasası Uzmanı Profesör Ferdinand Dudenhöffer, geçtiğimiz yıllarda yaşanan büyük indirim dönemlerinden örnekler verdi. Buna göre Ağustos 2017de araba firmalarının, eski dizel arabaları olan tüketicilere takas yolu sunduğunu, bu şekilde müşterilerin, yeni arabalara yüzde 30dan fazla indirim ile sahip olduğunu aktardı. Buna göre Dudenhöffer, gelecek dönemde yüzde 50ye varan indirimlerin gelebileceğini ifade etti.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş