Gündem

Cami saldırganı suçüstü yakalandı

Fransa’nın Albertville şehrinde bulunan Fatih Camii çirkin bir saldırının hedefi oldu ancak bu sefer saldırgan suçüstü yakalanarak adalete teslim edildi.
31 Mayıs 2020
CIMG Albertville Fatih Camii saldırıda maddi hasar gördü

İslam Toplumu Millî Görüş Alpes Bölgesi’ne (CIMG Alpes) bağlı olarak hizmet sunan  Albertville Fatih Camii, cami avlusunda bulunan eşyaların parçalanıp yola atılması suretiyle saldırıya uğradı.  Camide maddi hasar meydana  gelirken saldırganın suçüstü yakalanmış olması yüreklere su serpti.

Saldırı güvenlik kamerası sayesinde fark edildi

Saldırı ile ilgili olarak Camia’ya konuşan Cami Başkanı Engin Seller saldırıyı camide bulunan güvenlik kamerası sayesinde fark ettiklerini söyledi. Seller saldırı ile ilgili olarak şunları aktardı: “Dün gece saat 2 sularında cami avlusuna yabancı biri girdi. Avluda caminin çatısının su borularını sökmekten tutun da eline ne geçirdiyse kırıp, parçalamaya başladı. Ben de bunları kameradan gördüm ve camimizin yakınındaki Türk komşularımıza haber verdim. Onlar da sağolsunlar hemen camiye gidip ne olup bittiğine bakarak, saldırganın kırdığı camiye ait eşyaları sokağa fırlattıklarını gördüklerini söylediler. Akabinde polisi aradık ve çok şükürki saldırgan derhal yakalandı. Saldırgan haziran ayında mahkeme önüne çıkarak hesap verecek. Mahkeme neticesinde camimizde meydana gelen maddi hasarın saldırgan tarafından karşılanacağını umuyoruz.” (ik)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş