ALMANYA
Gündem

Almanya’da Düğün Merasimlerine İlk İzin Çıktı

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde 9 Haziran itibariyle salonlarda en fazla 99 kişi ile düğün merasimleri ve kutlamalar gerçekleştirilebilecek.
03 Haziran 2020
@shutterstock

Almanya’da düğün yapmak isteyenlere müjdeli haber. Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinden koronavirüs önlemlerinde planlanandan daha fazla gevşeme geliyor. Buna göre son alınan kararla birlikte, özel kutlamalar daha fazla kişiyle gerçekleştirilebilecek. Başka bir ifadeyle evlerde, 20 kişi sayısını geçmemek şartıyla, farklı aileler beraberce özel kutlamalar yapabilecek. Aile ferdlerinin sayısı ile alakalı ise herhangi bir sınırlama olmayacak.

Almanya’da Düğün Salonlarında Kişi Sayısı Sınırı 99 Kişi

Uygulama, salonlar için ise biraz farklı olacak. Yeni kurala göre ev dışında, düğün salonu veya küçük konferans salonu gibi mekânlarda gerçekleştirilecek düğün merasimi veya kutlamalardaki kişi sayısı 99’a kadar çıkabilecek.

Uygulama, 9 Haziran tarihi itibariyle yürürlüğe girecek.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Avrupa’da Müslümanlar “Buyrun Ben Müslümanım” Dedi

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından her sene yapılan “Buyrun, Ben Müslümanım” aksiyonu Almanya ile Fransa’da başarı ile yürütüldü. Yüzlerce insanla yüz yüze yapılan görüşmelerle İslam ve Müslümanlara dair sorulara cevaplar verildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş