ALMANYA - TÜRKİYE
Gündem

Almanya – Türkiye Uçuşları Bugün Başladı!

Almanya – Türkiye uçuşları SunExpress tarafından bugün itibariyle başlatıldı. Anadolu Jet ise uçuşları yarın başlatacağını duyurdu.
10 Haziran 2020
@aa

SunExpress, Almanya – Türkiye uçuşlarını bugün itibariyle başlattı. İzmir, Antalya gibi büyük şehirlere bugün itibariyle Düsseldorf, Frankfurt ve Almanya’nın diğer yine büyük şehirlerinden seferler düzenlendi.

Anadolu Jet: “ Yurt Dışı Seferlerine 11 Haziran’dan İtibaren Başlıyoruz”

Anadolu Jet de bugün yaptığı yazılı açıklamada, yarın itibariyle uçuşlara başlanacağını ilan etti. “Yeniden Buluşuyoruz, Yurt Dışı Seferlerine 11 Haziran’dan İtibaren Başlıyoruz!” denilen kullanıldığı açıklamada ayrıca ulusal ve uluslararası sağlık otoriteleri ile yapılan titiz çalışmaların sonucunda daha sağlıklı ve güvenli standartlara sahip uçuşlar için hazır olunduğu belirtildi. Açıklamanın devamında son olarak, “11 Haziran’dan itibaren kademeli olarak artacak olan dış hat uçuşlarına ait tarife bilgilerimizi inceleyerek seyahat planlarınızı yapmaya hemen başlayabilirsiniz.” ifadeleri yer aldı.

Milletvekili Zafer Sırakaya’dan Türkiye’ye Gitmeyi Düşünenlere Önemli Uyarı

Öte yandan İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Türkiye’ye gitmeyi düşünenlere önemli bir uyarıda bulundu. Sarıkaya, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yabancı ülke vatandaşı eşlerin, Türk vatandaşı veya mavi kart sahibi eşleriyle birlikte giriş yapmaları ve Türk vatandaşı/mavi kart sahibi vatandaş ile evli olduğunu gösteren nüfus kayıt örneği ve evlilik cüzdanı gibi belgeleri göstermeleri gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

“52 Ülkeye Daha Uçuşlar Düzenlenecek”

Türkiye Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu da konuyla ilgili geçtiğimiz hafta açıklamalarda bulunmuş ve bugünden itibaren kademeli olarak 40 ülkeye uluslararası uçuşların başlayacağını duyurmuştu. Karaismailoğlu bunun akabinde 52 ülkeye daha seferlerin başlatılacağını ifade etmişti.

Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl ilk beş ayda sadece 34 milyon vatandaş havayoluyla seyahat etti. Bu, geçen seneye göre yüzde 55’lik bir gerileme anlamına geliyor. Ülkede 28 Mart tarihi itibariyle tüm uçuşlar iptal edilmişti. (bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş