TÜRKİYE
Gündem

Türkiye Yurt Dışından Gelenlere Karantina Uygulamasını Kaldırdı!

Türkiye, yurt dışından gelenlere uygulanan 14 günlük karantina uygulamasını kaldırdı. Bugünden itibaren ülkeye gelenler karantinaya alınmayacak.
11 Haziran 2020
@Shutterstock

Türkiye, yurt dışından geleceklere karantina uygulamasını kaldırdığını açıkladı. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’ye gideceklerin, karantina olmadan seyahatlerini planlayabilecekleri ifade edildi. Ülkeye yurt dışından gidenlere 14 günlük karantina uygulamasının kaldırıldığının da belirtildiği açıklamada, “Uygulama, yurt dışından gelip 14 günlük süreyi henüz doldurmayanları da kapsıyor.” ifadeleri de yer aldı.

“Yeni bir döneme, normalleşme sürecine merhaba diyoruz”

Ak Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya da konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken, “Aldığımız tedbirler sayesinde artık yeni bir döneme, normalleşme sürecine merhaba diyoruz.” diye kaydetti. Bugün itibariyle yurt dışı uçuşların Türk Hava Yoları (THY) tarafından başlayacağını da belirten Sırakaya, “Yaz döneminde Türkiye’ye gelecek misafirlerimiz ve vatandaşlarımızdan sadece şüpheli durumda olanlara (yüksek ateş) hızlı test uygulaması yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan SunExpress, Almanya – Türkiye uçuşlarını dün itibariyle başlatmıştı. İzmir, Antalya gibi büyük şehirlere Düsseldorf, Frankfurt ve Almanya’nın diğer yine büyük şehirlerinden seferler düzenlenmişti. Anadolu Jet de dün yaptığı yazılı açıklamada, bugün itibariyle uçuşlara başlanacağını ilan etmişti.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş