Toplum

Avrupa Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması Hazırlıkları Devam Ediyor

İslam Toplumu Millî Görüş İrşad Başkanlığının organize ettiği 32. Avrupa Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması'nın hazırlıkları, bölge elemeleri ile devam ediyor.
14 Haziran 2020
Yarışmaya hazırlanan gençler bölge elemelerine katıldı

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) İrşad Başkanlığı’nın organize ettiği 32. Avrupa Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması’nın hazırlıkları devam ediyor. Yarışmacılar  finale katılabilmek için, yıl içinde önce camilerinde daha sonra da bölgelerindeki yarışmaları kazandıktan sonra bölgeler arası elemelere katılıyorlar. Son olarak bölgelerde şubeler arası yarışmalar gerçekleştirildi.

Bölgeler, şubeler arası yarışmaları gerçekleştirmeye başladı. Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu (CIMG) Alpes Bölgesi yarışma için elemeleri bu yıl koronavirüs nedeniyle online olarak düzenledi. İki kategoride yapılan yarışmada, 10-13 yaş ve 14-18 yaşlarındaki çocuklar kıyasıya mücadele etti. Elemelerde küçükler kategorisinde IGMG Annemasse Camisi’nden Yusuf Uçan birinci, Muhammed Talha ikinci ve Oğuzhan Arısoy üçüncü oldu. Büyükler kategorisinde ise IGMG Chambéry Camisi’nden Cuma Özdemir birinci, Ahmet Hayta ikinci, Burhan Öztürk ise üçüncü oldu.

RHEİN-NECKAR-SAAR, KÖLN VE DÜSSELDORF BÖLGELERİNDE DE ELEMELER TAMAMLANDI

IGMG Rhein-Neckar-Saar Bölgesi’nde düzenlenen elemelerde de mesafe kurallarına uyulurken, küçükler ve büyükler olmak üzere iki kategoride yarışma yapıldı. Büyükler Kategorisinde 1. IGMG Mainz Camisi’nden A. Haris Kaçmaz, 2. IGMG Mannheim Fatih Camisi’nden M. Ali Erbaş, 3. ise IGMG Saarbrücken Camsi’nden Ensar Çamur oldu. Kücükler Kategorisinde ise 1. IGMG Mannheim Fatih Camisi’nden Kaan Soğla 2. IGMG Saarbrücken Camisi’nden Talha Ulus, 3. ise IGMG Viernheim Camisi’nden Enes Uslu oldu.

Köln’de de gerçekleştirilen elemelerde ise küçükler kategorisinde IGMG Bonn Camisi’nden Ömer Talha Gül birinci, IGMG Stolberg Camisi’nden Muhammed Muaz Dinç ikinci, IGMG Weidenpesch Camisi’nden Yusuf Uysal ise üçüncü oldu. Büyükler kategorisinde ise IGMG Köln Bölge Eğitim Merkezi’nden Yakup Uysal birinci oldu. İkinciliği IGMG Nippes Fatih Camisi’nden Yusuf Atış kazanırken, üçüncülüğü ise IGMG Bergısch Gladbach Camisi’nden Furkan Güner kazandı.

Düsseldorf’ta yapılan elemelerde ise büyükler kategorisinde IGMG Duisburg Hochfeld Camisi’nden Osman Cankara birinci, IGMG Duisburg Mevlana Camisi’nden Yusuf Çubuk ikinci, IGMG Mülheim Camisi’nden Ali Kemal Kavukçu ise üçüncü oldu. Küçükler kategorisinde ise IGMG Duisburg Ayasofya Camisi’nden Sefer Dur birinci, IGMG Duisburg Mevlana Camisi’nden Berat Tüzen ikinci, Muhammed Kurt ise üçüncü oldu.

  1. Avrupa Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması finalinin, mevcut salgının gidişatına göre, Ekim 2020’de Almanya’nın Hagen şehrinde yapılması planlanıyor.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş