Toplum

Salgın Tatil Kurslarını da Etkiledi

IGMG Eğitim Başkanlığı öncülüğünde her yıl düzenlenerek bir gelenek hâlini alan Yaz Tatil Kursları bu yıl pandemi sürecinden dolayı bölge ve şubelerde gündüzlü olarak gerçekleştirilecek. Bosna ve Marmara Yaz Okulları olmayacak.
15 Haziran 2020
Geçen yıllarda yapılan Yaz Kursları bu sene salgın sebebiyle kısıtlı oranda yapılacak.

2020 yılı yaz tatili kapsamında yapılacak kurslar, IGMG teşkilatları bünyesindeki bütün şube ve eğitim merkezlerinde hafta içi gündüzlü kurslar şeklinde düzenlenecek. Daha önce 60 kadar noktada yatılı olarak da gerçekleştirilen Yaz Tatil Kursları, pandemi sürecinden dolayı bu sene sadece gündüzlü olarak yapılacak. Geçtiğimiz yıllarda yapılan ve büyük ilgi ve beğeni kazanan Bosna ve Marmara Yaz Okulları da bu süreçten dolayı gerçekleştirilemeyecek.

Online kurslar olacak

2020 Yaz Tatil Kursları hakkında Camia’ya konuşan IGMG Eğitim Başkan Yardımcısı Ramazan Başlık Kovid-19 pandemi sürecinden tatil kurslarının da etkilendiğini belirterek, salgının zorunlu kıldığı şartlara göre planlamalar yapıldığını bildirdi.

Başlık “Tüm dünyayı olduğu gibi bu süreç bizi de etkiledi ve şimdiye kadar hemen hemen tüm derslerimizi online olarak gerçekleştirmeyi başardık. Önümüzde Yaz Tatil Kursları var ve bilindiği gibi pandemi süreci halen devam etmekte. Ancak biz durmayacağız, bu kursları yüzyüze gündüzlü eğitimin mümkün olduğu yerlerde sınıf sistemi şeklinde veya online olarak yaparak bir şekilde öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Temmuz ve ağustos aylarında gerçekleştirilecek olan kurslarımız için öğrencilerimizin nerde sınıflarda veya nerede online eğitim yapması hususu da önümüzdeki günlerde kesinlik kazanacak. Buna göre, ülkelerin şartları göz önünde bulundurularak 2020 Yaz Tatil Kurslarımız gerçekleştirilecektir.” dedi.

Eğitim ve eğlence bir arada

IGMG Eğitim Başkanlığı Yaz Tatil Kurslarıyla her yıl binlerce çocuğa eğitim ve tatil imkânı birlikte sunulurken, çocuklar için hem İslami bilgiler ve İslam ahlakını edinebilecekleri, hem de Türkçelerini geliştirebilecekleri bir fırsat sunuluyor.

Yaz Tatil Kursları günlük derslerin yanında gezi ve spor aktiviteleriyle de çocukların gözdesi, bu yıl ki kurslarda da salgın göz önünde bulundurularak ne gibi etkinlikler yapılabileceği üzerinde duruluyor.

Bu yıl daha fazla talep bekleniyor

IGMG  Eğitim Başkanlığı,  bu yıl yaz tatilinde çoğu kişinin bulunduğu ülkeden ayrılmayacak olması nedeniyle  kurslara yoğun bir ilgi olmasını bekliyor. Bu ihtiyacı karşılamak için fiziki şartların ve eğitimci sayısının yeterli olduğunu belirten Eğitim Başkanlığı kursların kalitesinden ödün vermeden yine çocukların unutamayacakları kurslar gerçekleştireceklerini vurguluyor.

“Çocuklarımız bizim geleceğimizdir.” diyen Başlık, yapılan bu çalışmalarla çocukların dinî, kültürel, tarihî ve ahlaki eğitimlerinin yanında, yarınlarda toplumu yönetecek ve içinde bulunduğu topluma katkılar verecek olan akranlarıyla şimdiden tanışmaları, kaynaşmaları ve güçlü bağlarının oluşmasının da sağlandığının altını çizdi. Başlık “Eğitim Başkanlığı olarak, tüm kurslarımızda emeği geçen teşkilat mensuplarımıza, müdürlerimize, eğitimcilerimize ve diğer hizmetlilerimize, yapılan bu çalışmalara çocuklarını göndererek katkıda bulunan velilerimize teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Yaz tatili boyunca yapılacak kurslar, Eğitim Başkanlığı görevlileri, Kadınlar Teşkilatı, Gençlik Teşkilatı ve Kadınlar Gençlik Teşkilatı Eğitim Başkanlıkları tarafından da ziyaret edilecek.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş