Gündem

İngiltere, Türkiye’ye Tatile Gidenlere Karantina Uygulamayacak!

İngiltere, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı Akdeniz ülkelerine giden turistlerden karantina şartını kaldırıyor.
27 Haziran 2020

Koronavirüsten en çok etkilenen Avrupa ülkesi olan İngiltere aralarında Türkiye’nin de olduğu bir dizi Akdeniz ülkesine turistik amaçlı ziyaretleri teşvik edecek.

Guardian gazetesinin haberine göre, İngiltere, tatil yapılacak olan yerlere bir hava köprüsü kuracak. Bu yolla tatil yerlerine giden turistlerden İngiltere’ye geri dönüşlerinde 14 günlük karantina şartı aranmayacak.

Tatil dönüşünde karantina uygulanmayacak olan ülkelerin başında Türkiye geliyor. Türkiye’nin yanı sıra, İtalya, İspanya, Yunanistan ve Hırvatistan gibi Akdeniz ülkelerinin yanı sıra, Avrupa’dan da Avusturya ve Almanya’ya gidecek olan turistlere karantina uygulanmayacak.

İngiliz bakanlar kurulu “Çekirdek Akdeniz ülkeleri” adı altında planladığı karantina uygulamama kararına, ayrıca Avustralya ve Bermuda gibi uzak ülkeleri de dahil etmeyi planlıyor.

Öte yanda, Almanya’nın, Avrupa ülkeleri arasında bir turizm koridoru oluşturulması ve bazı ülkelere karantina uygulanmayıp diğer Avrupa ülkelerine uygulanmasını eleştirdiği bildirildi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş