Gündem

İkinci Salgından Korkan Fransa Maske Mecburiyetini Genişletiyor

Ülkenin güney ve batı bölgelerinde koronavirüs vakalarının artması üzerine Fransa maske mecburiyetini alış-veriş yerleri, kamu kurumları ve bankalarla, üstü kapalı pazar alanlarında da uygulayacak.
19 Temmuz 2020
Almanya’da kış öncesi koronavirüs önlemlerinde sıkılaştırmaya gidiliyor. Buna göre kapalı mekânlara sadece aşı olanlar ve hastalığı atlatanlar girebilecek. @Shutterstock

Fransa ülkede artan koronavirüs vakaları sebebiyle ikinci salgından korkuyor ve maske mecburiyetini genişletiyor. Halen sadece toplu taşıma araçlarında maske mecburiyeti olan Fransa’da 20 Temmuz’dan itibaren alış-veriş yerleri ve bankalarla, üstü kapalı pazar alanlarında da maske mecburi olacak.

Sağlık Bakanı Olivier Véran twitter hesabından yaptığı açıklamada maske mecburiyetinin kamu kurumlarında da uygulanacağını açıkladı.

Fransa’da son günlerde ülkenin güney ve batı bölgelerinde koronavirüs vakalarında dikkate değer artışlar kaydedilmişti. Fransa’da 30 binden fazla kişi koronavirüsten ölmüştü.

Bu arada Almanya’da bir tavuk kesimhanesinde 66 çalışanda da koronavirüsü tespit edildi. Vechta ilçesindeki kesimhanede 1046 çalışandan test için örnek alınmıştı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş