Gündem

Hasene ile bu yıl da kurbanlar milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaştı

Kovid-19 salgınına rağmen Hasene bu yıl da Müslümanların kurbanlarını dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. 85 ülkede, 89 gözlemci nezaretinde gerçekleştirilen Hasene 2020 Kurban Kampanyası’nda 206 bin 12 kurban hisse bağışı toplanarak, 207 bin 624 hisse kurban kesildi ve milyonlarca ihtiyaç sahibine pay edildi.
06 Ağustos 2020
Hasene 2020 Kurban Kampanyası'nı 85 ülkede gerçekleştirdi.

Hasene International derneğinin “Kurbanın hikmeti paylaşmaktır” sloganı ile yürüttüğü  bu yılki kurban kampanyası başarılı bir şekilde tamamlandı. Milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşılan kampanya 85 ülkede, 89 gözlemci nezaretinde gerçekleştirildi. Kovid-19 pandemisi sebebi ile gidilemeyen ülkelerde kurbanlıkların denetim, kesim ve dağıtımı 70 gözlemci nezaretinde uzaktan canlı video bağlantıları kurularak sağlandı. Hasene’den yapılan açıklamada son düzeltmelerle birlikte sayıda ufak değişiklikler olası olmakla birlikte kampanyada 206 bin 12 kurban hisse bağışı toplandığı, 207 bin 624 hisse kurbanın kesildiği ve milyonlarca ihtiyaç sahibine pay edildiği belirtildi.

“Emanetleriniz ulaştı”

Hasene International Başkanı Mesud Gülbahar kampanyayı şöyle değerlendirdi: “Kurbanın hikmeti paylaşmaktır düsturu gereği bizlere emanet edilen kurban bağışlarını kurbanlıkların kesim, dağıtım ve pay edilmesini gerçekleştirmek suretiyle farklı coğrafyalardaki milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaştırdık. Kovid-19 salgını sebebiyle gözlemci gönderemediğimiz ülkeler oldu. İlgili ülkelerdeki kurbanlıkların seçimini, kesim ve dağıtımını uzaktan canlı video bağlantıları kurarak gerçekleştirdik. Tüm sıkıntı ve zorluklara rağmen kampanyayı Allah’a hamd olsun başarılı bir şekilde tamamladık.”

Gülbahar, toplanan 206 bin 12 kurban hisse bağışı ile  207 bin 624 hisse kurbanın kesim ve dağıtımlarının gerçekleştirdiğini belirtti. Gülbahar “Kurban kampanyası vesilesi ile milyonlarca insanın şükrüne ve teşekkürüne vesile olduk. Kurban bağışında bulunmak suretiyle bizlere güvenen tüm bağışçılarımıza, kampanyadaki hedeflerimizi aşmamızda bizlerle birlikte koşturan tüm temsilcilerimize ve gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.”

Mesud Gülbahar kampanya öncesi bu yıl 202.020 kurban bağışı toplamayı hedeflediklerini açıklamıştı. Toplanan rakamlar Hasene’nin bu yılki hedefine ulaştığını da gözler önüne seriyor.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Avrupa’da Müslümanlar “Buyrun Ben Müslümanım” Dedi

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından her sene yapılan “Buyrun, Ben Müslümanım” aksiyonu Almanya ile Fransa’da başarı ile yürütüldü. Yüzlerce insanla yüz yüze yapılan görüşmelerle İslam ve Müslümanlara dair sorulara cevaplar verildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş