Dünya

Hasene Kurbanları Samsun’da da İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıldı

Türkiye organizasyonu bağlamında Hasene 2020 Kurban Kampanyasıyla Samsun'da 733 aileye kurban etleri ulaştırıldı. Çoğunluğu Suriye, Irak, Afganistan ve İranlı göçmenlerden oluşan aileler Avrupa'daki Müslümanlara gönülden dua ve selam gönderdi.
08 Ağustos 2020
Foto:İlhan Bilgü

Hasene Samsun kurban kampanyası göz doldurdu. Hasene Uluslararası insani yardım derneğinin bu sene düzenlediği Kurban Kampanyası Türkiye’de de başarıyla tamamlandı. Türkiye’deki kurban dağıtım organizesi bağlamında Samsun’a gönderilen kurbanlar, Hasene Samsun İl Temsilciliği tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Toplam 733 aileye kurban eti ulaştırıldı.

Kurbanlar daha çok Samsun’un merkez ilçelerinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Kurbanlar çoğunluğu Suriye, Irak, Afganistan ve İranlı göçmenlerden oluşan aileler ile ihtiyaç sahibi Roman, engelli ve diğer ailelere dağıtıldı. Öte yandan Samsun’daki kız Kur’an kursları ile kız ve erkek öğrenci yurtlarına da kurban bağışı yapıldı.

Hasene Samsun kurban kampanyası dağıtımda genel organizatör olarak Hasene Samsun İl Temsilcisi Mehmet Akbulut görev alırken Genel Merkez’den İlhan Bilgü de gözlemci olarak görev yaptı. İhtiyaç sahipleri Hasene’nin daha önceki yıllarda yaptığı tespitlerin yanı sora Samsun İl Göç İdaresi ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından tespit edildi.

Dua ve selamlarını gönderdiler

Özellikle göçmen ve Roman aileler kurban bağışı yapan Avrupalı Müslümanlara ve bu organizeyi gerçekleştiren Hasene insani yardım derneğine duygulu dua ve selamlarını gönderdi.

Hasene bu yıl da Müslümanların kurbanlarını dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Hasene 2020 Kurban Kampanyası’nda 206 bin 12 kurban hisse bağışı toplanarak, 207 bin 624 hisse kurban kesildi. Kampanya kovid-19 salgınına rağmen 85 ülkede, 89 gözlemci nezaretinde gerçekleştirildi. Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerine de her yıl kampanya kapsamında el uzatılıyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Avrupa’da Müslümanlar “Buyrun Ben Müslümanım” Dedi

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından her sene yapılan “Buyrun, Ben Müslümanım” aksiyonu Almanya ile Fransa’da başarı ile yürütüldü. Yüzlerce insanla yüz yüze yapılan görüşmelerle İslam ve Müslümanlara dair sorulara cevaplar verildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş