Almanya
Gündem

Baden Württemberg’de de Okullar Açıldı

Almanya'da yaz tatilinin devam ettiği son eyalet olan Baden Württemberg’de de 1.5 milyon öğrenci ile 135 bin öğretmen bugün ders başı yaptı.
14 Eylül 2020
@Shutterstock

Baden Württemberg’de 1.5 milyon öğrenci ile 135 bin öğretmen, ilk ve orta dereceli okullarda ders başı yaptı. Ülkenin güney batısında yer alan eyalette okulların açılmasıyla 16 eyaletin tamamında yeni eğitim dönemi başlamış oldu.

Eyalettek Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karar gereği öğrencilerin sağlık durumlarını gösteren bilgi formlarını doldurmasını ve okulun ilk günü idareye teslim edilmesini zorunlu kılındı. Formlar öğrencilerin büyük bölümünün eline geçerken, kimi öğrenciler ise ellerinde form bulunmadığı için istenilen bilgileri doldurup okul yönetimine teslim edemedi. Bazı okul yöneticileri ilk gün form getirmeyen öğrencileri okula kabul edip etmemekte sıkıntılar çekti.

Öğrenciler Yaşlarına Göre Gruplara Ayrıldı

Tıpkı diğer 15 eyalette olduğu gibi Baden Württemberg’de de koronavirüs nedeniyle bazı önemler hayata geçirildi. Buna göre öğrenciler öğretmelere sosyal mesafeyi koruyarak yaklaşmak zorunda. Ancak öğrenciler arasında sosyal mesafe kuralı uygulanması zorunlu değil. Öğrencilerin yaşlarına göre gruplara ayrılarak okul binasına ve bahçesine farklı zamanlarda girmesine izin veriliyor. Sınıflar, sandalyeler ve masaların sık sık temizlenmesi de alınan kurallar içinde.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş