Toplum

Hasene’den Çad’ta Sel Felaketi Mağdurlarına Yardım

Çad’da sel felaketineden etkilenenlere gıda paketi ve sivrisineklerden korunmak için sineklik yardımı yapıldı.
Murat Kubat
21 Eylül 2020

Uluslararası insani yardım kuruluşu Hasene, Çad’ın başkenti Encemine’de yoğun yağışların sebep olduğu sel felaketinde mağdur olanlara gıda yardım paketi dağıttı. Yağışlar sebebiyle bölgede 3 bine yakın insan mağdur oldu. Hasene yardım derneği, bölgedeki mağdurlara 20’şer kg ağırlığında toplam 650 gıda paketi dağıttı.

Çad’daki sel felaketi mağdurlarına yardımların takibini Hasene Doğu Fransa Bölge İnsani Yardım Çalışmaları Başkanı Selman Duran yaptı. Duran Çad’a yapılan gıda yardımlarını şöyle anlattı:

“Selzedelere yardımlarımızı Çad’taki partner kurumumuz aracılığı ile ulaştırdık. Dört farklı noktada yaptığımız yardımların içeriği şeker, yağ, pirinç, patates, fasulye, makarna gibi temel gıda maddelerinden oluştu. Ayrıca felaketin olduğu noktalarda çoğalan sineklerden korunmak için ailelere sineklik yardımında da bulunduk. Bölgedeki yetkililer yapılan yardımlardan dolayı Hasene’ye ve bağışçılara teşekkür etti.”

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş