Fransa
Gündem

Paris’te Eski Charlie Hebdo Ofisi Yakınında Bıçaklı Saldırı

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun eski binasının bulunduğu bölgede bıçaklı bir saldırgan 4 kişiyi yaraladı. Olayla ilgili Paris Terörle Müacadele Savcılığı soruşturma başlattı.
25 Eylül 2020

Fransa’nın başkenti Paris’te bir kişi, mizah dergisi Charlie Hebdo’nun eski binasının bulunduğu muhitte saldırı düzenleyerek 4 kişiyi yaraladı.

Fransız basınındaki haberlere göre, Charlie Hebdo’nun eski binasının bulunduğu 11. bölgedeki Nicolas-Appert Sokağı’nda, bir saldırgan bıçak veya satır olduğu belirtilen keskin bir aletle etrafındakilere saldırdı.

İkisi Ağır 4 Yaralı

İkisi ağır 4 kişiyi yaralayan saldırganın olay yerinden kaçmayı başardığı, diğer yandan bölgede bir de şüpheli bir kolinin bırakıldığı belirtiliyor. Paris Polisi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bölgede ekiplerin bulunduğunu bildirerek, halktan bölgeye gitmemelerini istedi.

Terörle Müacele Savcılığı Soruşturma Başlattı

Olayla ilgili soruşturmanın da terörle mücadele savcılığı tarafından devralındığı bildirildi. Fransız medyası Paris Terörle Mücadele Savcılığı’nın saldırı ile ilgili “bir terör örgütü ile bağlantılı cinayet girişimi” suçlamasıyla soruşturma başlattığını duyurdu. Olayla ilgili 1 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı açıklandı.

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo, Ocak 2015’te yayımladığı Hazreti Muhammed’in konu edildiği hakaret içerikli karikatürleri 1 Eylül’de tekrar yayımlamıştı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da konuyla ilgili açıklamasında, derginin eyleminin “ifade özgürlüğü” olduğunu savunmuştu.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş