Almanya
Gündem

AfD Eski Sözcüsü: Göçmenleri Gaz Odalarına Sokabiliriz

Almanya'da uzun yıllar aşırı sağcı AfD'nin basın sözcülüğü görevinde bulunan Lüth'ün ülkeye gelen göçmenlerin vurulabileceğini veya gaz odalarına sokulabileceğini söylediği iddia edildi.
28 Eylül 2020

Zeit gazetesinde yer alan haberde, aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) eski basın sözcüsü Christian  Lüth’ün Lisa Licentia adlı YouTuber ile 23 Şubat’ta bir akşam yemeğinde görüştükleri ve orada göçmenler için ağır ifadeler kullandığı iddia edildi. Haberde, Lisa Licentia’nın görüşmede “Daha fazla göçmenin gelmesi sizin çıkarınıza olacakmış gibi geliyor mu?” şeklinde sorusuna Lüth’ün, “Evet. Çünkü o zaman AfD daha iyi olacak. Yine de hepsini vurabiliriz. Bu hiç sorun değil. Ya da gaz odalarına sokabiliriz ya da ne istersen. Umurumda değil.” ifadeleriyle cevap verdiği belirtildi.

“Almanya’nın durumu ne kadar kötüye giderse AfD için o kadar iyi olur”

Görüşmenin görüntülerinin bu akşam Pro 7 televizyonunda gösterileceği ifade edilen haberde, Lüth’ün “Almanya’nın durumu ne kadar kötüye giderse AfD için o kadar iyi olur. Tabii ki durum çocuklarımız açısından çok kötü.” dediği aktarıldı. Aşırı sağcı AfD partisi Christian Lüth’ün görevine nisan ayı sonunda son vermişti.

Alman medyasında, Lüth’ün ari ırka ait olduğunu söylediği ve kendisini faşist olarak nitelendirdiğinin medyada yer almasının ardından görevine son verildiği belirtilmişti.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş