Avusturya
Gündem

Avusturya’da Terör Örgütü Yandaşlarından Camiye Saldırı

Viyana’da bulunan Avusturya Türk İslam Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Birliği Merkez Camisi'ne PKK yandaşları saldırıda bulundu. Öte yandan Viyana Başkonsolosluğu'na girmeye çalışan bıçaklı bir kişi de gözaltına alındı.
28 Eylül 2020
Viyana'da ATİB Merkez Camisi'nin camına terör örgütünün ismi yazıldı. @AA

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bulunan Avusturya Türk İslam Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Birliği (ATİB) Merkez Camisi’ne terör örgütü PKK yandaşları saldırıda bulundu.

ATİB Genel Başkanı Fatih Yılmaz gece geç saatlerde kimliği belirsiz bir kişinin ATİB merkezine terör örgütü sembollerini yazarak bir saldırı gerçekleştirildiğini söyledi. Yaşanan gelişmeye ilişkin emniyet güçleriyle irtibata geçildiğini ifade eden Yılmaz, polisin saldırıyı araştırdığını, fail ya da faillerin en kısa sürede yakalanacağına olan inancını dile getirdi.

Başkonsolosluğa Bıçakla Girmeye Çalışan Şahıs Gözaltına Alındı

Öte yandan cuma günü öğlen saatlerinde de şüpheli hareketleriyle dikkat çeken bir kişinin, Viyana Başkonsolosluğu’na girmeye çalıştığı kaydedildi. Görevli polislerin müdahale ettiği şahısın etkisiz hale getirildiği açıklandı. Gözaltına alınan saldırganın üzerinden biri saldırı bıçağı olmak üzere iki bıçak çıktığı açıklandı.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş