Gündem

Almanya’nın Bremen Kentinde Polis Bir Düğünü Dağıttı

Bremen’de Koronavirüs tedbirleri kapsamında düğünlere getirilen 250 kişilik davetli sayısına uyulmayan düğün, polis tarafından sonlandırıldı.
03 Ekim 2020
Almanya’da aşırı sağcılar tarafından işlenen suçlar, 2 yıldan beri yeniden artmaya başladı. @Shutterstock

Almanya’nın Bremen kentinde polis korona önlemlerine uyulmadığı gerekçesi ile bir düğünü dağıttı. Salı akşamı gerçekleşen düğünde yaklaşık 400 kişinin bulunduğu polise bildirildi. İhbarı değerlendiren polis, düğünün yapıldığı yere gelerek düğünü sonlandırdı.

Davetlilerin sosyal mesafe ve maske kurallarına uymadığını belirten polis, mekân sahibini hijyen kurallarına uyulması yönünde uyardı.

Koronavirüs vakalarında yaşanan dikkat çekici yükselişin ardından Almanya’nın birçok kentinde olduğu gibi Bremen’de de eğlence ve etkinliklere kısıtlama getirilmişti. Açık alanlarda 400 kişi, kapalı alanlarda ise 250 kişiyi geçmemek kaydıyla eğlence ve etkinlik düzenlemek serbestti. Salı akşamı gerçekleşen düğünde ise yaklaşık 400 kişinin olduğu polise bildirildi. İhbarı değerlendiren polis, düğünü sonlandırdı. Davetlilerin sosyal mesafe ve maske kurallarına uymadığını belirten polis, mekân sahibini hijyen kurallarına uyulması yönünde uyardı.

3 EKİM 2020 TARİHİNDEN İTİBAREN DAVETLERE 50 KİŞİ SINIRLAMASI

Bremen İçişleri Bakanı Ulrich Mäurer (SPD) 3 Ekim 2020 tarihinden itibaren yeni düzenleme geleceğini açıkladı. Böylece 3 Ekim tarihi itibariyle kamuya açık ve kapalı alanlardaki özel eğlencelere ve düğünlere 50 davetliden fazla kişinin katılması yasaklandı. Bu kural ilk aşamada üç hafta geçerli olacak ve enfeksiyon artışına göre uzatılabilecek. Üç haftalık süre dolmadan, son yedi günde enfeksiyon oranı 35´in altında seyrederse, yasak kaldırılacak.

KAPALI ALAN BÜYÜK TEHLİKE ARZ EDİYOR

Bremen İçişleri Bakanı Mäurer ve Sağlık Bakanı Claudia Bernhard kentlerde artan vaka sayılarını özellikle düğünlere ve özel eğlencelere bağladı. Kapalı alanlarda maske ve hijyen kurallarına uyulmasının öneminden bahseden Bakan Mäurer, “Pandemi sürecinde kapalı alanda çok sayıda kişi ile bir arada bulunmak büyük tehlike arz ediyor. Bunun bilincinde olmamız gerekiyor.“ dedi.

Bremen’de yaşanan düğünden sonra açıklama yapan polis, “Normalleşme sürecinde dahi olsak, maske ve hijyen kurallarına dikkat etmemiz gerekiyor. Koronavirüs salgınını önlemlere uyarak durdurabiliriz. Kurallara uymayanları ise yüksek para cezaları bekliyor.” dedi.

Polis, 50 kişiye hatalı park ettiklerinden dolayı ceza yazarak düğün mekânından ayrıldı.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş