Toplum

Almanya’da İslam Düşmanlığı Artık Saklanmıyor

Almanya'da Müslüman bir kişiyi reddeden inşaat firması "Çünkü, İslam Almanya Anayasası ile bağdaşmıyor.” gerekçesini gösterdi.
13 Ekim 2020

Brandenburg eyaletindeki bir inşaat firması, Müslüman olduğu gerekçesi ile iş başvurusu yapan bir Müslümana iş vermedi. Firma önceleri, daha vasıflı bir işçi bulunduğunu söylese de buna rağmen, iş başvurusu yapan kişinin Müslüman olmasının işe alınmama sebebi olduğunu açıkladı.

Asphalt Straßenbau Gesellschaft işimli ve Spree-Neiße ilçesinde bulunan firma, müracaatı yapan işçiye verdiği cevapta “Daha vasıflı bir işçi bulduk. Bununla birlikte, bizim şirketimizde dindar Müslümanları istemiyoruz. Bana göre İslam, Federal Almanya Anayasası ile bağdaşmamaktadır.” dedi.

Suçlamalar üzerine Berlin Brandenburg Radyo Televizyonu rbb|24 programı inşaat firmasının Genel Müdürü Frank Pilzecker’den görüş aldı. Ancak, Frank Pilzecker bu görüşleri reddetmedi ve “Firmada dindar bir Müslümanı işe almam, çünkü, işyerinde huzursuzluk çıkar.” cevabı verdi. Ne tür bir huzursuzluk olacağına ise “Bir Alman bir odada sosisini yerken, Müslüman işçi de bir başka odaya geçer. Bu da işçilerin sosyal hayatını etkiler.” şeklinde cevap verdi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş