Gündem

Robert Koch Enstitüsü: “Aşı Bulunsa da Maskeye, Mesafe ve Temizliğe Devam!”

Kronavirüs salgının yeniden başlaması üzerine bir strateji yayımlayan Robert Koch Enstitüsü, aşı bulunsa da maske, mesafe temizliğe devam edilmesi gerektiğini belirtti.
13 Ekim 2020

Salgın hastalıklarla mücadele ile görevli olan Almanya’daki Robert Koch Enstitüsü (RKI), aşı bulunsa da koronavirüs sebebiyle gündeme gelen temizlik, maske takma ve mesafeli durma gibi kısıtlamaların biraz daha uzun süreceği uyarısında bulundu.

Robort Koch Enstitüsü virüsle mücadele için yayınladığı yeni strateji ilkelerine göre ayrıca risk grubunda bulunan kişilere grip aşısı olma tavsiyesi yaptı. RKI grip aşısının yanı sıra özellikle çocuklarda çeşitli akciğer hastalıklarına yol açan ve pneumokokken denilen hastalığa karşı da çocukların aşılanmasını önerdi.

OKULLAR AÇIK KALSIN

RKI velilerin endişe içinde bulunduğu okullar ile ilgili bir öneride bulundu ve okulların salgında etkin olmasına rağmen, çocukların eğitimi ve sosyalleşmesinin önemi bakımından gerekli kurallara uyularak okullarla anaokullarının açık tutulmasını istedi.

Seyahat ve iş sebebiyle bir araya gelmenin salgın riskini artırdığını ancak asıl riskin, risk bölgelerinde bulunan kişilerin davranışlarındaki dikkatsiz olduğunu da vurgulayan RKI, salgınla mücadelenin tüm toplumun sorumluluğunda bulunduğunu da hatırlattı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş