FRANSA
Gündem

IGMG Genel Sekreteri Altaş: Bu Saldırı Bizim İnancımızla Asla Bağdaşmamaktadır

İslam Toplumu Millî Görüş Genel Sekreteri Bekir Altaş, Fransa’da gerçekleşen saldırı münasebetiyle ilgili konuştu. “Bu saldırı bizim inancımızla asla ve asla bağdaşmamaktadır.” dedi.
29 Ekim 2020
İslam Toplumu Millî Görüş Genel Sekreteri Bekir Altaş

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Bekir Altaş, Fransa’nın Nice şehrindeki saldırının kendilerini derinden sarstığını ifade etti. Bugün yaptığı basın açıklamasında, bu saldırının herkese karşı gerçekleştirildiğini ve telin edilmesi gerektiğini belirten Altaş, “Bunun gibi alçakça saldırılar bizim inancımızla ve ideallerimizle taban tabana zıttır. Saldırgan bu eylemiyle toplumun tamamını, toplumsal barışı, ailelerimizi ve dostlarımızı, değerlerimizi ve de inançlarımızı hedef almıştır.” dedi.

Altaş, Fransa halkının yanında olduklarını da ifade ederken, “Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Allah onların acılarını dindirsin, yardımcıları olsun.” diye konuştu.

Fransa’da Kilise Yakınında Bıçaklı Saldırı

Fransa’nın Nice kentinde bulunan Notre-Dame Kilisesi yakınlarında bugün sabah saatlerinde düzenlenen bıçaklı saldırda en az üç kişinin hayatını kaybettiği kaydedilmişti. Saldırganın, olaydan kısa bir süre sonra yaralı olarak yakalandığı ifade edilirken, kimliğine ilişkin henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş