Gündem

Yeni Zelanda’da Müslüman Polislere Başörtüsü Serbestisi

Yeni Zelanda emniyet teşkilatı başörtüsünü üniformanın bir parçası kabul ederek, Müslüman polislerin başörtülü çalışabilmelerine onay verdi.
17 Kasım 2020
Yeni Zelanda Polisi @Facebook

Yeni Zelanda’da ülkedeki Müslüman kadın polisler, resmi üniformanın belirlediği standartlara uygun bir şekilde başörtüsü takabilecekler. Emniyet teşkilatı, takılması kolay olan ve takarken kişinin işini yapmasını engellemeyen kullanışlı başörtüsü tasarlamak için farklı kumaş ve stillerle çalışmaya başladı.

FARKLILIKLARLA DAHA DONANIMLI HALE GELİYORUZ

Yeni Zelanda emniyet teşkilatından yapılan açıklamada, toplumun ihtiyaçlarına etkili bir şekilde hizmet edebilmek için çeşitliliğin korunması gerektiğine dikkat çekildi. Toplumun her kesiminden insana hitap eden bir teşkilat olarak, farklı düşüncelere saygı gösterdiklerini ve böylelikle problemleri daha kolay çözmeyi hedeflediklerini vurgulayan emniyet teşkilatı, farklı bakış açılarının ve deneyimlerin kendilerini daha donanımlı hale getirdiğini düşünüyor.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş