Toplum

“Ümitsizlik Yok; Daha Fazla İletişim Gerekli”

IGMG Genel Başkanı Ergün, Avrupa’da Müslümanlarla ilgili önyargılar artsa ve sisli bir hava oluşsa da Müslümanların ümitsizliğe düşmeyeceğini ve daha fazla insanla iletişim kuracağını söyledi.
Özcan Kuri
29 Kasım 2020
Teşkilat İçi Eğitim Seminerleri (TİES) Eğitim Öğretmenleri Eğitimi online olarak gerçekleşti.

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün, Teşkilat İçi Eğitim Seminerleri programında yaptığı konuşmada özellikle Avrupa’da Müslümanlar aleyhine oluşan önyargılarla ilgili olarak “Elbette Müslümanlar ile alakalı ön yargılar var, bir sisli hava oluşturuldu. Ama bizler asla ümitsizliğe düşmeyeceğiz. Buna karşılık bizler daha fazla insanla irtibata geçeceğiz, iletişim kuracağız ve kendimizi tanıtacağız.” dedi.

IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, İslam düşmanlığının İslam peygamberi ile alay etme şeklinde de ortaya çıktığını ancak biz Müslümanların, Peygamberimizi daha fazla tanıtmamız gerektiğini söyledi. Ergün Peygamberimizin şöyle buyurduğunu da aktardı: “Mü’min, insanları kötüleyen (dilinde yaralıyıcı), lânetleyen, kötü söz ve çirkin davranış sergileyen kimse değildir.”

TİES derslerinin teşkilat içi zindeliği canlı tutmayı, heyecanı ve şuurlaşmayı artırmayı hedeflediğini ifade eden Ergün şöyle dedi:

“Hiç şüphesiz, gayemiz Allah’ın rızasını kazanmak, hedefimiz de tüm insanların huzuru, barışı, rahatıdır. Bunun için de Efendimizi ile Kur’an’ı, yani, dinimizi tanımaları için çalışıyoruz. Bu teşkilatın temel esası Kur’an ve Sünnete bağlılıktır. Buradan harketle de, ümmet, cihad, paylaşma, adalet, mazlumun yanında olma, zalimin karşısında hakkı anlatabilme şuuru gibi diğer esaslar da bizim olmazsa olmazlarımızdır.”

Kemal Ergün: “Bu teşkilatın temel esası Kur’an ve Sünnete bağlılıktır.”

TİES 12 Dersten Oluşuyor

Teşkilat İçi Eğitim Seminerleri (TİES) Eğitim Öğretmenleri Eğitimi, Teşkilatlanma Başkanlığı tarafından düzenlendi. Program online olarak gerçekleşti. TİES Dersleri Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Murat İleri’nin açılış konuşmasıyla başladı.

12 dersten oluşan TİES Derslerine IGMG’ye bağlı bölgelerde TİES eğitimi verecek öğretmenler katıldı. TİES dersleri ise şöyleydi: Cihad Anlayışımız (IGMG Genel Başkan Yrd. ve İrşad Başkanı Celil Yalınkılıç), Vefa Duygumuz (IGMG Genel Başkan Yrd. ve Teşkilatlanma Bsk. Murat İleri), Hayırlı Bir Nesil Yetiştirme (IGMG Genel Başkan Yrd. ve Eğitim Bşk. Dr. Abdülhalim İnam), İlkeli Duruşumuz (IGMG Genel Başkan Danışmanı Ramazan Uçar).

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş