Gündem

Hasene Amerika Manhattan’da Evsizlere Yemek Dağıttı

“Mazlum ve Mağdurlar için El Ele” sloganıyla dünyadaki ihtiyaç sahiplerine el uzatan Hasene, 26 Kasım'da Manhattan'da evsizlere yemek dağıttı.
30 Kasım 2020
Manhattan'da 26 Kasım'da evsizler için yapılan yemek dağıtımı.

Hasene International Derneği Amerika’da 26 Kasım’da birlik ve beraberlik duygularının ön plana çıktığı bir etkinlik düzenledi. Her kesimden insana ulaşmayı hedefleyen Hasene Amerika Temsilcisi Nedim Sezgin ”Bugün burada, Müslümanlar olarak dünyanın dört bir yanında iyiliği, barışı, adaleti savunan, her milletten ve dinden insanlara saygı duyan bir toplum olduğumuzu göstermek için Hasene Amerika olarak böyle bir çalışma yapma gereği duyduk.” dedi. Uzun kuyrukların oluştuğu yemek sırasında farklı kesimden insanların samimi sohbetleri dikkat çekti.

TÜM DEVLETLER İNSANΠDEĞERLERE SAHİP ÇIKMALI

Terörün, insanların huzurlu, barış içerisinde ve kardeşçe yaşamalarına engel olduğunu belirten Sezgin “Başta Avrupa olmak üzere dünyanın dört bir yanında İslam karşıtlığı sistematik bir şekilde artmaktadır. Tüm devletleri insanî değerlere sahip çıkmaya ve insanlığın fıtratında bulunan temiz vicdanları bozmamaya davet ediyoruz.” dedi.

ORTAK DEĞERLER MUHAFAZA EDİLMELİ

Sezgin, “Bugün camilere nasıl saldırılar yapıldıysa, mabetlerimize nasıl organize saldırılar düzenleniyor ise başka dinlerin de mabetlerine saldırılar yapılmasının çok uzak bir ihtimal olmadığını düşünüyoruz. Biz Müslümanlar olarak, bugünün mazlumları olarak, insanlığın ortak mirasının, ortak değerlerinin bu bağlamda muhafaza edilmesi gerektiğine inanıyoruz.” dedi. Terörün ve şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını belirten Sezgin, bu bağlamda Müslümanların yanı sıra tüm insanlara büyük sorumluluk düştüğünü ifade etti.

 

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş