Almanya
Gündem

Almanya’da Bir Araç Yaya Yoluna Girdi: 5 Ölü, 14 Yaralı

Almanya’nın Trier kentinde bir kişi arabayla şehir merkezinde insanların arasına daldı. Olayda 5 kişi hayatını kaybederken 14 kişi de yaralandı.
01 Aralık 2020
@TheInsiderPaper

Almanya’nın Rheinland-Pfalz eyaletinin Trier kentinde bir aracın yayalara çarpmasıyla 5 kişinin öldüğü, 14 kişinin yaralandığı belirtildi. Trier polisi, Twitter’dan yaptığı açıklamada, araç trafiğine kapalı bir caddeye giren aracın çok sayıda kişiyi yaraladığı bildirildi.

Sürücünün 51 yaşında, aşırı alkollü ve psikolojik bozukluğu olduğu açıklandı.

Belediye Başkanı: Cinnet Olduğunu Sanıyoruz

Trier Büyükşehir Belediye Başkanı Wolfram Leibe da olayın cinnet olduğunu sandıklarını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Leibe, basın toplantısında gördüğü manzarayı anlatırken, gözyaşlarını tutamadı, “Bir kızın spor ayakkabıları orada duruyordu, kız ölmüştü” ifadelerini kullandı.  Polis ise olayın nedeni hakkında herhangi bir bilgi vermedi, arabaya el konulduğunu ve 51 yaşındaki sürücünün gözaltına alındığı açıkladı.

 

Saldırı sonrası sosyal medya hesabından açıklamada bulunan İslam Toplumu Millî Görüş Genel Başkanı Kemal Ergün de Trier’de yaşanan olaydan dolayı derin üzüntü içerisinde olduğunu ifade etti. Ergün, hayatını kaybedenlerin ailelerine, yakınlarına ve sevdiklerine sabır diledi.

110 bin nüfuslu Trier şehri Almanya’nın batısında Lüksemburg sınırına yakın bir noktada bulunuyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş