ALMANYA
Toplum

IGMG Görme Engellilere Yönelik Eğitimleri Online Sürdürüyor

İslam Toplumu Millî Görüş Eğitim Başkanlığı, 2016 yılında başlattığı Ummu Mektum Görme Engelliler Kur’an Eğitimi ve Dinî Bilgiler Kursları’na, Kovid-19 pandemisi nedeniyle online devam ediyor.
03 Aralık 2020
@igmg (arşiv)

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Eğitim Başkanlığı, birçok çalışmasını online olarak sürdürürken, görme engelliler için düzenlediği eğitimi de online platforma taşıdı. Buna göre haftada dört gün yapılan derslerde, görme engelli olan öğrencilerin seviyeleri doğrultusunda tecvid, tilavet ve tefsir dersleri veriliyor.

Sosyal Aktiviteler de Devam Ediyor

Online eğitimde, Kur’an derslerinin yanı sıra, kitap okuma halkası, siyer ve ridvan dersleri ile kızlara özel sohbetler yer alıyor. Eğitimlerde İslami konular hakkında da sohbetler gerçekleştirilirken, yeni başlayan öğrenciler için Elif-Ba dersleri veriliyor. Ayrıca sosyal aktivitelere de yer verilirken, farklı tekniklerle el beceri çalışmaları gerçekleştiriliyor.

IGMG Berlin ve Güney Hollanda Bölgesi

IGMG Berlin ve Güney Hollanda Bölgesi’nde de engellilere yönelik çalışmalar  tüm hızıyla devam ediyor. IGMG Güney Hollanda Bölgesi’nde 2014 yılından beri Kur’ân-ı Kerîm ve temel bilgiler eğitimi veriliyor. IGMG Berlin Bölgesi ise 2019 dan beri işitme engellilere yönelik dinî temel bilgiler dersini işaret dilinde hizmete sunuyor.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş