ALMANYA
Gündem

Almanya’da “Young Schura” Gençlik Çatı Derneği Kuruldu

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinde “Young Schura” adında Müslüman gençlik çatı derneği kuruldu.
11 Aralık 2020
@Instagram

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinde Müslüman derneklerin çatı kuruluşu olan “Schura”, “Young Schura” adında gençlik çatı derneğini kurdu. 2018 yılından beri gençlik çalışmalarında faal olan Young Schura, birçok etnik kökene sahip olan, sosyal ve siyasi gelişmeleri yakından takip eden Müslüman gençlerden ve genç yetişkinlerden oluşuyor.

Müslüman Gençlerin Dini ve Kültürel Yaşamı Destekleniyor

Müslüman gençlik çalışmalarını geliştirmeyi hedefleyen Young Schura, Aşağı Saksonya Eyaletinde yaşayan Müslüman gençlerin dinî ve kültürel yaşamını destekliyor. Gençlik derneklerinin diyalog halinde olmalarını amaçlayan Young Schura, derneklerin siyasi ve sosyal olarak aktif katılımını teşvik ediyor. Çatı kuruluşu, gençlik faaliyetlerin profesyonelleşmesi adına yetkilendirme ve bilgi aktarımını sağlamayı amaçlıyor.

Bünyesinde 90’ı Aşkın Dernek Bulunuyor

Young Schura Eş Başkanı Ayşenur Erden, konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken, “Faaliyetlerimizin önem kazanmasını, resmî olarak görünür hale gelmesini ve tanınmasını istedik. Müslüman gençlik dernekleri ve diğer dernek ve kuruluşlar için bir arabulucu ve irtibat mekanizması oluşturmak istedik.” diye kaydetti. Çatı kuruluşun çalışmalarında bulunan idarecilerin, gençlere yönelik teşkilat çalışmaları sunduğunu belirten Erden, “Aşağı Saksonya Eyaletinde Müslüman derneklerin çatı kuruluşu olan Schura’nın bünyesinde 90’a aşkın dernek bulunuyor.” diye konuştu. Ayrıca Müslüman gençlik derneklerin yapmış oldukları çalışmaları, eyaletteki önemli merci ve yetkililere sunmak ve tanıtmak istediklerini ifade etti.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş