Gündem

Almanya Müslümanlar Koordinasyon Konseyi’nin Yeni Dönem Sözcüsü Belli Oldu

Almanya Müslümanlar Koordinasyon Konseyi yaptığı açıklamayla, dönem sözclülüğünün Almanya İslam Konseyi Başkanı Burhan Kesici'den Arnavut-İslam Birliği Merkezleri'nden Lirim Ziberi'ye geçtiğini duyurdu.
15 Aralık 2020
@Facebook

Almanya’daki büyük Müslüman kuruluşlar Almanya İslam Konseyi, DİTİB, İslam Kültür Merkezleri Birliği (VIKZ) ve Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi (ZMD) tarafından 2007 yılında kurulan, İslami çatı kuruluşu Almanya Müslümanlar Koordinasyon Konseyi’nin (KRM) yeni dönem sözcüsü Arnavut-İslam Birliği Merkezleri’nden (UIAZD) Lirim Ziberi oldu.

Almanya Müslümanlar Koordinasyon Konseyi (KRM) dönem sözcülüğünün, Almanya İslam Konseyi Başkanı Burhan Kesici’den Arnavut-İslam Birliği Merkezleri’nden (UIAZD) Lirim Ziberi’ye geçtiğini yazılı bir açıklamayla duyurdu. Böylelikle Ziberi, federal düzeyde Müslümanların taleplerini ve bununla birlikte siyasilerin de Müslümanları ortak bir şekilde temsil eden bir muhatap beklentisini karşılayan Konsey’in yeni dönem sözcüsü oldu.

Almanya Müslümanlar Koordinasyon Konseyi, Arnavut-İslam Birliği Merkezleri (UIAZD) ve Fas Genel Konseyi’ni (ZRMD) 2019 yılında bünyesine dahil ederek, üye sayısını 6’ya çıkarmıştı. (c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş