ALMANYA
Gündem

Almanya’da Başörtülü Müslüman Kadına Otobüste Saldırı

Almanya’nın Offenbach kentinde başörtülü Müslüman kadına saldırıda bulunuldu.
17 Aralık 2020
@Shutterstock

Almanya’nın Hessen eyaletinde bulunan Offenbach şehrinde İslam düşmanı bir adamın, başörtülü Müslüman kadına saldırıda bulunduğu kaydedildi. 45 yaşındaki adamın otobüste yolculuk esnasında, başörtülü olması nedeniyle Müslüman kadına hakaret ettiği belirtildi. Otobüs şoförünün saldırganı ikaz etmesi ve otobüsten çıkmasını istemesi sonrası ise saldırganın bu defa da şoföre saldırdığı ve yüzüne biber gazı sıktığı ifade edildi.

Otobüsteki Diğer kişileri de bıçakla tehdit etmiş

Offenbach polisinden yapılan açıklamaya göre, saldırganın “hakaret” ve “yaralama” suçlarından gözaltına alındığı kaydedildi. Polis ayrıca otobüs şoförünün yaşanan olayda hafif yaralandığını açıkladı. Saldırganın otobüste bulunan diğer kişileri ise elindeki bıçakla tehdit ettiği ifade edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı eklendi.

Hamburg’da da benzer bir olay yaşanmıştı

Dahabir kaç hafta önce Almanya’nın Hamburg kentinde de benzer bir olay yaşanmıştı ve başörtülü bir kadına İslamofobik saldırıda bulunulmuştu. Yaşanan olayda, 51 yaşındaki saldırganın 24 yaşındaki Müslüman kadına yüksek sesle hakaretler savurup, fiziksel saldırıda bulunmuştu. Olay yerinde bulunan iki polis olaya müdahele etmiş ve saldırganı tutuklamıştı. Saldırgan ayrıca polislere de hakaret etmiş, bir polis memurunun yüzüne tükürmüştü.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş