SIRBİSTAN
Gündem

Sırbistian’a Giriş Yapacaklar Dikkat: Korona Testi Bu Tarihten Sonra Şart!

Sırbistan’a giriş yapacak tüm yabancılardan, 20 Aralık 2020 tarihinden itibaren negatif PCR testi isteneceği açıklandı.
17 Aralık 2020
Sırbistan Sınır Kapısı @Shutterstock

Türkiye Cumhuriyet Belgrad Büyükelçiliği’nden yapılan açıklama göre, Sırbistan makamlarınca 20 Aralık 2020 tarihinden itibaren Sırbistan’a giriş yapacak tüm yabancılardan, hangi ülkeden geldiklerine bakılmaksızın son 48 saat içinde alınmış negatif PCR test sonucu isteneceğinin açıklandığı belirtildi.

“Sırbistan’da Durum Hâlâ Ciddi”

Yapılan açıklamada ayrıca Sırbistan’da durumun hâlâ ciddi, yeni vaka sayısının yüksek seyrettiği ve hastanede tedavi görenlerin sayısının artmaya devam ettiği ifade edildi. Vakaların en fazla görüldüğü Belgrad’da hastane ve sağlık personeli bakımından kapasitenin sınıra dayandığı ve hastaların bir bölümünün başka şehirlere nakledildiği kaydedildi. Buna göre Sırbistan’a seyahat etmeyi planlayan vatandaşların bu konuları dikkate almalarının faydalı olacağı kaydedildi.

Sırbistan’da Mevcut Kısıtlamalar

Açıklamada öte yandan mevcut kısıtlamaların hâlâ yürürlükte olduğu kaydedildi. Buna göre, açık ve kapalanlarda biraraya gelebilecek kişi sayısının en fazla 5 kişiyle sınırlı olduğu, kapalı mekânlarda 4 metrekare başına birden fazla kişiye izin verilmediği, kapalı mekânların yanısıra, mağaza önleri veya otobüs durakları gibi gerekli fiziksel mesafenin mümkün olmadığı dış mekânlarda maske kullanımının zorunlu , hastane ziyaretlerine izin verilmediği, yaşlı bakım evlerine ziyaretlerin 15 dakikayla sınırlı, açık hava için önerilen fiziki mesafenin 1.5 metre ve önlemlerin yılbaşı döneminde daha da sıkılaştırılmasının, ihtimal dâhilinde olduğu vurgulandı.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş