Toplum

“Avrupa’da Müslüman Düşmanlığı Saldırıları Bilinenden Daha Fazla”

Avrupa Konseyi Yahudi ve Müslüman Nefreti Suçları Özel Temsilcisi Daniel Höltgen, Avrupa'da Yahudi ve Müslüman düşmanlığının net bir şekilde arttığını ve bundan en çok Müslüman kadınların etkilendiğini söyledi.
23 Aralık 2020
Avrupa Konseyi Yahudi ve Müslüman Nefreti Suçları Özel Temsilcisi Daniel Höltgen @coe.int

Avrupa Konseyi Yahudi ve Müslüman Nefreti Suçları Özel Temsilcisi Daniel Höltgen, Avrupa’da Yahudi ve Müslüman düşmanlığının arttığının net bir şekilde ortada olduğunu söyledi.

Alman DW Türkçe’ye konuşan Özel Temsilci Daniel Höltgen, Almanya’da olduğu gibi Fransa’da da Müslümanlara yönelik saldırıların yaşandığını, ama, saldırıya maruz kalan Müslümanların şikayette bulunmak istemediğini, korktuklarını veya bu saldırıları önemsemediğini açıkladı.

Müslüman Kadınlar 3 Kat Daha Ayrımcılık Mağduru

Müslümanlara yönelik nefretin özelliğinin çoğu zaman başka tür fobi ve ayrımcılıkla karışıyor olmasında yattığına dikkat çeken Daniel Höltgen, Müslümanlara karşı nefretin kimi zaman göç, göçmenler, göçmenlerin ötekileştirilmesi gibi konularla iç içe olduğunun görüldüğünü ifade etti.

Avrupa Konseyi Yahudi ve Müslüman Nefreti Suçları Özel Temsilcisi Daniel Höltgen, Müslüman kadınlar için geleneksel giyiniş tarzları nedeniyle görünümün özel bir rol oynadığını da ifade ettikten sonra: “Yani çift, hatta kimi zaman üç kat ayrımcılık söz konusu. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği bünyesinde özel bir temsilci bu konuda kapsamlı bir rapor hazırlıyor.” dedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş