ALMANYA
Gündem

Almanya’da İlk Kez Mutasyona Uğramış Koronavirüs Vakası Tespit Edildi

İngiltere'de tespit edilen Kovid-19'un daha hızlı yayılan türüne Almanya'da da rastlandığı bildirildi.
25 Aralık 2020
@aa

Almanya’nın Baden Württemberg Eyaleti Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyona uğramış türünün 20 Aralık’ta İngiltere’den gelen bir kadında tespit edildiği ve bunun Almanya’da bilinen ilk vaka olduğu ifade edildi. Açıklamada söz konusu kişiye ülkeye girişinde ve ertesi gün testler yapıldığı ve şu anda akrabalarının yanında karantinada bulunduğu aktarıldı.

“yüzde 70’e varan oranlarda daha bulaşıcı“

İngiltere’de koronavirüsün evrim geçirmiş hâli, hem ülkede hem de Avrupa çapında alarm verilmesine yol açmıştı. İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, evrim geçirmiş virüs hakkında açıklama yapmış, virüsün bu son hâliyle kontrolden çıktığının altını çizmişti. Başbakan Johnson ise eldeki ilk verilere göre, tespit edilen bu yeni türün, eskisine kıyasla yüzde 70’e varan oranlarda daha bulaşıcı olabileceğini açıklamıştı.

“Koronavirüsün Mutasyona Uğraması Doğal Ve Bekleniyordu”

Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, koronavirüsün daha hızlı yayılan türüyle ilgili, “Virüsler zamanla mutasyona uğrar. Bu doğal ve bekleniyordu.” ifadelerini kullanmıştı. “Ciddi hastalık veya ölüme” neden olduğuna dair hiçbir kanıt olmadığını bildirmişti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Avrupa’da Müslümanlar “Buyrun Ben Müslümanım” Dedi

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından her sene yapılan “Buyrun, Ben Müslümanım” aksiyonu Almanya ile Fransa’da başarı ile yürütüldü. Yüzlerce insanla yüz yüze yapılan görüşmelerle İslam ve Müslümanlara dair sorulara cevaplar verildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş