Gençlik

Avrupa’da Müslüman Gençler Çeşitli Faaliyetlerde Buluştu

Avrupa’da İslam Toplumu Millî Görüş Gençlik Teşkilatı, koronavirüs salgınında da Abi-Kardeş/Abla-Kardeş ile Gençlik Gecesi faaliyetleri kapsamında çeşitli programlar düzenledi ve gençleri bir araya getirdi.
02 Ocak 2021

Avrupa’da İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Gençlik Teşkilatları, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına rağmen, Müslüman gençlere yönelik çeşitli programlar düzenlemeye devam ediyor. Buna göre geçtiğimiz haftalarda gençler, IGMG Gençlik Teşkilatları’nın organize ettiği Abi-Kardeş/Abla-Kardeş ve Gençlik Gecesi programlarında buluştu. Almanya, Fransa ve Hollanda gibi Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde gerçekleştirilen programlar büyük ilgi gördü.

Abi-Kardeş / Abla-Kardeş Haftası

Buna göre yıllardır devam eden, 21 Aralık – 31 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen ve gelenek hâline gelen Abi-Kardeş/Abla-Kardeş Haftası kapsamında hem online hem camilerde gerçekleştirilen programlarda gençler, dinî sohbetler, çeşitli oyunlar, online dersler, geziler, toplu iftarlar gibi faaliyetlerde bu yıl da bir araya geldi. Ayrıca IGMG Kurumsal İletişim Başkanlığı tarafından salgın döneminde başlatılan ve hâlâ devam eden “Komşuna El Uzat” kapsamında da gençler, komşularının ve hastaların ihtiyaçlarını giderdi.

Gençlik Gecesi’ne Yoğun İlgi

Öte yandan IGMG Gençlik Teşkilatları çatısı altında her yıl 31 Aralık’ta gerçekleştirilen ve aynı şekilde gelenek hâline gelen Gençlik Gecesi programı, bu yıl da yoğun katılımla Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde gerçekleştirildi. Binlerce gencin katılım sağladığı programlarda Kur’ân-ı Kerîm ziyafetleri, dinî sohbetler, çeşitli oyunlar ve çekilişlerle gençler hem manevi açıdan verimli hem de eğlenceli bir gece geçirdi.

“Siz gençlerin sayesinde bir birey iyi bir kul olabiliyorsa kazandınız demektir”

İGMG Genel Başkanı Kemal Ergün de bu programların bazılarına online olarak katılım sağlarken, gençlere çeşitli nasihatlerde bulundu. Dünyanın birçok yerindeki IGMG Gençlik Teşkilatları’nın, bu programlarla aslında bir yılı kapatıp, yeni yıla girerken, bir yılın muhasebesini yaparak, hayatı iman ve cihat penceresinden ele alarak, ‘önümüzdeki yıl hayatıma neyi katmam, nelere dikkat etmem gerekmekte’yi müzakere ettiklerini belirtti. Ergün, “Siz gençlerin sayesinde bir birey adil olabiliyorsa, eşitliği düşünebiliyorsa, hukukun üstünlüğünü düşünebiliyorsa, yani iyi bir kul olabiliyorsa, işte siz, hakikaten kazandınız demektir.” diye konuştu.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş