Toplum

Kaliforniya Eyalet Meclisi Din Görevlisi Olarak İlk Defa Bir İmamı Atadı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya Eyalet Meclisi din görevlisi olarak ilk defa bir imamı atadı. İmam, eyalet meclisinin oturumları öncesinde dua edecek.
18 Ocak 2021

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya Eyalet Meclis Başkanı Demokrat Partili Anthony Rendon, meclisin oturumlarında dua etmek üzere Sacremento’daki Müslümanlar arasında büyük saygı gören İmam Muhammed Yasir Khan’ı meclis din görevlisi olarak vazifelendirdi.

İmam Muhammed Yasir Khan, meclis din görevlisi olarak atanmasından sonra ilk duasını yaptı. Kaliforniya Eyalet Meclis Başkanı Anthony Rendon, meclis din görevlisi olarak ilk defa bir imamın atanması sonrasında yaptığı konuşmada, “İmam Muhammed Yasir Khan, Kaliforniya eyaletindeki çeşitliliği temsil ediyor.” dedi. Rendon ayrıca, başta kendi seçim bölgesi olmak üzere Kaliforniya’da Müslüman nüfusun giderek arttığını, İmam Muhammed Yasir Khan’n eyaletteki ruhani ve sivil hayatın çeşitliliğine canlılık katacağını söyledi.

 

İmam Muhammed Yasir Khan, Kaliforniya Eyalet Meclisi’ndeki ilk duasını yaptı.

İmam Muhammed Yasir Khan da din görevlisi olarak atanması üzerine, “Benim hedeflerimden birisi, Amerika’daki Müslüman toplumunun da Amerikalı olduğu ve bu topluma katkıda bulunduğunun anlaşılmasını gerçekleştirmek olacaktır.” dedi.

Kaliforniya Meclisi kuruluşundan bu yana meclis oturumlarında dua etmek üzere din görevlisi atıyor. Meclisi din görevlisi olarak çok büyük oranda Hristiyan rahipler atanırken, 2020-2021 yılı çalışma döneminde toplantılara başlamadan önce yapılacak olan duaları bu sefer İmam Muhammed Yasir Khan yapacak.

Hedefim: Amerika’daki Müslüman toplumunun da Amerikalı olduğunun ve bu topluma katkıda bulunduğunun anlaşılmasını gerçekleştirmek…

Kaliforniya Eyalet Meclisi’nde ilk din görevlisi Müslüman olan İmam Muhammed Yasir, başkent Sacramento’da doğup büyüdü. Güney Afrika’da İslami eğitimini tamamlayan Muhammed Yasir Khan Sacramento Vadisi İslami Kuruluşlar Konsey Başkalığı da yapıyor.Sacremanto’daki Rancho Cordova İslam Cemaati’nde imamlık yaptıktan sonra kentteki Kaliforniya İslam Merkezi’nde imamlık yapmaya devam etti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş