ALMANYA
Gençlik

Vefatı Büyük Üzüntüye Neden Olmuştu: Cenaze Günü Su Kuyusu Haberi Geldi!

Almanya’da IGMG Duisburg Mevlana Camii Gençlik Teşkilatı eski Başkanı Muhammed Öztaş, 26 yaşında vücudunu kaplayan enfeksiyon sonrası hayatını kaybetti.
22 Ocak 2021
@camiahaber

Almanya’da İslam Toplumu Millî Görüş Duisburg Mevlana Camii Kütüphane Gençlik Teşkilatı eski Başkanı Muhammed Öztaş, 26 yaşında vefat etti. 17 Ocak 2021 tarihinde hayata gözlerini yuman Öztaş’ın, bademcik iltihabı sonrası vücudunu kaplayan enfeksiyon nedeniyle hayatını kaybettiği kaydedildi.  Mevcut Kütüphane Gençlik Teşkilatı Başkanı Kerim Gümüş, Muhammed’in çok hayırsever, enerjik, atılgan, iş bitirici bir yapıya sahip olduğunu belirterek, ani ölümünün bölgede büyük üzüntüye neden olduğunu söyledi.

İki Su Kuyusu Açtırdı

Öte yandan Muhammed Öztaş’ın daha öncesinde bir su kuyusu kampanyası başlattığı ve bunun kasım ayında “Duisburg Kütüphane Gençlik” adına açıldığı ifade edildi. Cenaze günü ise yakınlarını derinden etkileyen bir hadise yaşandı. Muhammed Öztaş’ın başlattığı ikinci kampanyada da su kuyusunun açıldığı bilgisinin cenaze günü geldiği kaydedildi. Kerim Gümüş, “Gider ayak, son yolculuğunda, Afrika’dan gelen haber ile güzel bir iz bıraktı” diye kaydetti.

“Muhammed Öztaş” Su Kuyusu Açtıracaklar

Kerim Gümüş Son olarak, Muhammed Öztaş’ın kendisine daha önce defalarca ikinci, hatta üçüncü su kuyusu açtırmak istediğini söylediğini aktardı. Onun dileğini gerçekleştirmek için Gençlik ve Cemiyet olarak, üçüncü bir su kuyusu açtıracaklarını söyleyen Gümüş, Kuyuya da Muhammed Öztaş’ın ismini vereceklerini söyledi.

Muhammed Öztaş’ın naaşı kılınan cenaze namazı sonrası Türkiye gönderilerek Aksaray’da defnedildi.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş