Toplum

İngiltere’de İlk Kez Bir Cami Aşılama Merkezi Oldu

Birmingham'daki Al-Abbas İslam Merkezi, İngiltere'de aşılama hizmeti veren ilk cami oldu. Camide günde 500'den fazla kişi aşı olabiliyor.
24 Ocak 2021
Al-Abbas İslam Merkezi'nde aşılama başladı.

İngiltere’nin Birmingham kentinde bulunan bir cami ülkede aşılama merkezi olarak hizmet vermeye başlayan ilk cami oldu. Al-Abbas İslam Merkezi olarak bilinen caminin günlük 500’den fazla kişiyi aşılama kapasitesi bulunuyor.

Al-Abbas İslam Merkezinin aşılama merkezi olarak kulanılması ile ilk kez bir camide aşılama yapılmış oluyor. Aşılamaları çoğunlukla cami cemaatinin yakından tanıdığı Müslüman doktorlar yapıyor.

Cami yönetim kurulunda bulunan Dr. Rizwan Alidina, camiye aşılama merkezi kurulmasının, aşıya karşı şüpheli duran Müslümanların da aşı olmalarını teşvik edeceğini bildirdi.

Aşılama kampanyasını yürüten emekli doktarlardan Dr. Masud Ahmad da, aşının oldukça güvenli olmasının yanı sıra, aşı olunmasının gerekli olduğunu söyledi.

Al-Abbas İslam Merkezi, daha çok Şii Müslümanların devam ettiği bir cami olarak biliniyor. Camideki aşılama kampanyasını İngiltere Ulusal İmamlar Danışma Kurulu NIAB da destekliyor. Ulusal İmamlar Danışma Kurulu önceki cuma günü camilerde aşılamanın önemine dair bir hutbe verilmesini teşvik etmişti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş