Gündem

Sahra Çölünün Tozları Avrupa’da Karla Yağdı

Sahra çölünden kalkan tozlar Avrupa'da karla yağmaya başladı. Pireneler ve Alp bölgesinde çevre turuncu ile sarı arası bir renge büründü. Toz karışımının kar ve yağmuru daha da yoğunlaştıracağı bildirildi.
06 Şubat 2021
Çöl tozlu karlar sebebiyle Alp bölgesinde çevre turuncu ile sarı arası bir renge büründü.

Avrupa’yı etkisi altına alan kar yağışına şimdi de Sahra çölünden kalkan tozların yağışı eklendi. Önce Pirenelere sonra da Alplere gelen çöl tozlarının kar yağışının yoğun olduğu orta ve kuzey Avrupa’ya doğru kayacağı bildirildi.

Meteoroloji uzmanları, Sahra çölü tozlarının karışması sonucunda kar yağışının daha yoğun olacağı uyarısında bulundu. Tozların aynı zamanda yağmurları da daha yoğun hâle getireceği bidirildi.

Almanya’da kanlı kar tabir edilen çöl tozlu karlar sebebiyle Alp bölgesinde çevre turuncu ile sarı arası bir renge büründü.

Meteoroloji özellikle Almanya’nın kuzey bölgelerinde yoğun kar yağışı bekliyor. Bunun için sürücülerin dikkat etmesi istendi. Bazı yerlerde de ani buzlanmalar olacağı belirtildi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Suudi Arabistan 2021 Haccına Hazırlanıyor

Salgına karşı attığı adımlarla pandeminin önüne büyük ölçüde geçmeyi başaran Suudi Arabistan'ın bu yıl hac için aşı şartı isteyebileceği ifade edildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş