HOLLANDA
Toplum

Hasene Hollanda, Evsizlere Sıcak Çorba İkram Etti

İnsani yardım kuruluşu Hasene Hollanda, Milli Görüş Teşkilatlarına bağlı Hollanda İslam Federasyonunun desteğiyle ülkede yaşayan evsizlere ve ihtiyaç sahiplerine 6 gün boyunca sıcak çorba dağıtıyor.
13 Şubat 2021
Hasene Hollanda'nın evsizlere çorba ikramı gün sürecek.

Hollanda Hasene Derneği, soğuk kış şartlarında yaşayan Rotterdam kentindeki evsiz ve ihtiyaç sahiplerine sıcak çorba ikramında bulundu. Ikramlar Nico Adriaans Vakfı işbirliği ile yapıldı. 

Hasene Güney Hollanda Temsilcisi Mustafa Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyadaki birçok büyük şehirde olduğu gibi Rotterdam’da da çeşitli nedenlerle yaşamlarını sokaklarda sürdürmek zorunda kalan insanların olduğunu söyledi.

Hasene’nin dünyanın dört bir tarafında Afrika’dan Asya’ya kadar her yerde mazlum ve mağdurlara yardım dağıtan bir dernek olduğunu belirten Doğan, “Mevcut yaşadığımız ülkede de ihtiyaç sahibi olan insanlar var. Yurt dışından gelip burada yeri yurdu ve resmi evrakı olmayan, bakıma muhtaç, evsiz ve günlük yiyeceklerini temin edemeyen insanlar var.” dedi.

Doğan, “Hollanda toplumuna da faydalı olabilmek için Müslümanlar ve Hasene derneği olarak onları da unutmadığımızı gösterip en azından midelerine sıcak çorba girmesi için bu çalışmayı yapıyoruz.” ifadesini kullandı.

Çorba dağıtımının büyük bir ilgiyle karşılandığını ve çok olumlu geri dönüşler aldıklarını belirten Doğan, “Bugün, yarın ve pazar günü Rotterdam’da, önümüzdeki hafta da 3 gün Eindhoven kentinde evsiz ve ihtiyaç sahiplerine çorba dağıtacağız.” diye konuştu. (aa/c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş