Almanya
Gündem

Almanya’nın Başkenti Berlin’de Kovid-19 Tedbirleri Protesto Edildi

Almanya'nın başkenti Berlin'de, hükûmetin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek amacıyla aldığı tedbirler protesto edildi.
14 Şubat 2021
@Shutterstock

Almanya Başbakanı Angela Merkel başkanlığında eyalet başbakanlarıyla yapılan görüşmenin ardından, aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi tarafından Kovid-19 tedbirlerini protesto etmek amacıyla düzenlenen gösteriye katılan yaklaşık 100 kişi Alexander Meydanı’nda toplandı.

Daha sonra Unter den Linden ve 17 Haziran caddeleri üzerinden Başbakanlık binasının önüne kadar yürüyen göstericiler “Korona çılgınlığını durdurun”, “Panik yapmayı bırakın” ve “Ekonomi ölüyor” yazılı pankart ve dövizler taşıdı. Başbakanlığın önünde yapılan konuşmalarda, federal hükûmet tarafından alınan Kovid-19 önlemlerinin sorgulanması gerektiği belirtildi, alınan tedbirlerin mantıksız olduğu ve yaşlıların yalnızlığa terk edildiği ifade edildi. Konuşmalarda alınan önlemler nedeniyle çok sayıda işletmenin iflasın eşiğine geldiği ve birçok insanın da işsiz kaldığı aktarılarak hükûmete Kovid-19 tedbirlerine son verme çağrısında bulunuldu.

Öte yandan, Federal Meclisin önündeki çimenlik alanda şüpheli bir valiz bulunması sebebiyle meclisin çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı ve yaklaşık 1 saat bölgeye giriş izni verilmedi.
Uzmanlar tarafından incelenen valizin içinden radyo, tuvalet kağıdı ve CD’ler çıkması üzerine güvenlik önlemleri kaldırıldı. (AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş