ALMANYA
Gündem

Almanya’daki Türk Başkonsoloslukları Cumartesi Günleri de Açık Olacak

Almanya'daki 13 Türk başkonsolosluğunun, vatandaşların pasaport işlemlerinde mağdur olmaması için cumartesi günleri de hizmet vereceği bildirildi.
04 Mart 2021
@aa

Almanya’da koronavirüs salgınından etkilenen ve özellikle pasaport işlemlerinde büyük yoğunluk yaşayan Türk Başkonsoloslukları, vatandaşlara cumartesi günleri de hizmet verme kararı aldı. 13 Türk başkonsolosluğunun, vatandaşların pasaport işlemlerinde mağdur olmaması için cumartesi günleri yerel saatle 10:00-14:00 arası hizmet vereceği bildirildi.

Sadece pasaport işlemleri kabul edilecek

Dışişleri Bakanlığının “www.konsolosluk.gov.tr” adresinde yer alan bilgilere göre, Almanya’daki başkonsolosluklarda pasaport işlemleri için cumartesi gününe de randevu verilmeye başlandı. Başkonsolosluklarda cumartesi günleri sadece pasaport işlemleri kabul edilecek, onun dışında noter işlemleri ya da diğer işlemler yapılmayacak.

Yoğunluğun Önlenmesi Hedefleniyor

Cumartesi günleri hizmet verme gerekçesinin 2010’da verilmeye başlayan 10 yıllık ilk biyometrik pasaportların sürelerinin dolması nedeniyle oluşacak yoğunluğun önlenmesi ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle vatandaşlara kolaylık sağlanması olduğu öğrenildi.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Almanya Sandığa Gidiyor: İşte SPD’nin Seçim Vaatleri

Camia Haber, partilerin seçim programlarını inceledi. Almanya’da yaşayan Müslümanlar ve Türkiye kökenlileri de yakından ilgilendiren seçim programlarında yer alan maddeleri teker teker sıralıyoruz. İşte SPD'nin seçim vaatleri.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş