ALMANYA
Gündem

Almanya’daki Türk Başkonsoloslukları Cumartesi Günleri de Açık Olacak

Almanya'daki 13 Türk başkonsolosluğunun, vatandaşların pasaport işlemlerinde mağdur olmaması için cumartesi günleri de hizmet vereceği bildirildi.
04 Mart 2021
@aa

Almanya’da koronavirüs salgınından etkilenen ve özellikle pasaport işlemlerinde büyük yoğunluk yaşayan Türk Başkonsoloslukları, vatandaşlara cumartesi günleri de hizmet verme kararı aldı. 13 Türk başkonsolosluğunun, vatandaşların pasaport işlemlerinde mağdur olmaması için cumartesi günleri yerel saatle 10:00-14:00 arası hizmet vereceği bildirildi.

Sadece pasaport işlemleri kabul edilecek

Dışişleri Bakanlığının “www.konsolosluk.gov.tr” adresinde yer alan bilgilere göre, Almanya’daki başkonsolosluklarda pasaport işlemleri için cumartesi gününe de randevu verilmeye başlandı. Başkonsolosluklarda cumartesi günleri sadece pasaport işlemleri kabul edilecek, onun dışında noter işlemleri ya da diğer işlemler yapılmayacak.

Yoğunluğun Önlenmesi Hedefleniyor

Cumartesi günleri hizmet verme gerekçesinin 2010’da verilmeye başlayan 10 yıllık ilk biyometrik pasaportların sürelerinin dolması nedeniyle oluşacak yoğunluğun önlenmesi ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle vatandaşlara kolaylık sağlanması olduğu öğrenildi.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Brüksel Hitabet Yarışmasını La Vertu İslam Okulu Öğrencileri Kazandı

Brüksel parlamentosunun okullar arasında düzenlediği hitabet yarışmasını, La Vertu (Erdem) okulu öğrencilerinden Assia ve Zineb kazandı. Yarışma ile, öğrencilerin bir konuya hazırlanarak öz güvenleri ile fikirlerini ortaya koyma ve kendi fikirlerini savunabilme kabiliyeti kazanmaları amaçlanıyor.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş