Toplum

DİTİB Göttingen’deki Anti-Semitizm Suçlamalarını Araştıracak

DİTİB Genel Merkezi, Göttingen eski cemiyet başkanının çeşitli facebook ve whatsapp mesajlarında anti-semitik ve Ermeni düşmanlığı ifadelerin bulunduğu suçlamaları üzerine soruşturma başlattı.
06 Mart 2021
DİTİB Genel Merkezi, suçlamalar üzerine soruşturma başlattı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), birliğe bağlı Göttingen cemiyetinin eski başkanı Mustafa Keskin hakkındaki anti-semitizm Ermeni düşmanlığı suçlamalarını araştıracak.

Köln’deki DİTİB Genel Merkezinden yapılan açıklamada, iddiaların soruşturulacağı, facebook ve whatsapp’te paylaşılan ve tartışmalarla gündeme gelen ifadelerin hiç bir DİTİB mensubu tarafından onaylanamayacağı ifade edildi.

DİTİB sözcüsü Zekeriya Altuğ, suçlamaların DİTİB Gençlik Teşkilatının, Aşağı Saksonya Eyalet Gençlik Derneği’ne yaptığı başvuruyla aynı zamanda yapılmış olmasına da dikkat çekti ve söz konusu iddiaların, yapıcı eleştirel bir yaklaşımdan ziyade DİTİB Gençlik Teşkilatını karalama amaçlı olduğunu söyledi.

Suçlamaların muhatabı olan DİTİB Göttingen eski başkanı Mustafa Keskin de, 8 Şubat’ta DİTİB’deki görevinden istifa ettiğini, ancak kendisinin ant-i semitist bir tutumu olmadığını söyledi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş