HOLLANDA
Gündem

Hollanda 17 Mart’ta Sandık Başına Gidiyor

Hollanda'da 17 Mart 2021 tarihinde yapılacak genel seçimlerinde yarışacak partiler, seçim programlarını haftalar önce ilan ederken, DENK Partisi milletvekili Tunahan Kuzu, konuyla ilgili Camia Haber'e açıklamalarda bulundu.
11 Mart 2021
tunahan kuzu

Hollanda genel seçimleri 17 Mart 2021 Çarşamba günü yapılacak. Seçimlerde yarışacak partiler seçim programlarını haftalar önce ilan etti. Seçimler sonucu yasama organı olan Temsilciler Meclisi’nin 150 üyesini belirlenmiş olacak. 2017 Hollanda Genel Seçimlerinde başarılı olan DENK Partisi de Hollanda genel seçimleri için hedefini yükseltti. Üyelerinin çoğu göçmenlerden oluşan Denk Partisi milletvekili Tunahan Kuzu, seçim çalışmaları çerçevesinde ziyaret ettiği Eindhoven yakınlarındaki Oss kentinde Camia Haber’e açıklamalarda bulundu.

“Diğer Seçimlere Nazaran Daha İyi Durumdayız”

Tunahan Kuzu, diğer seçimlere nazaran daha iyi durumda olduklarını belirtirken, “Çünkü 2017’de ilk defa seçimlere katıldığımız dönemdeki tanınmışlık daha düşük seviyelerdeydi. Şu anda gittiğimiz yerlerde daha önce ‘Ne yapacaksınız DENK olarak’ diye soran insanlarımız, ‘biz sizin için ne yapabiliriz’ diye soruyorlar” ifadelerini kullandı.

“Büyük Kesimlere Hitap Ediyoruz”

Holladalılardan da ilgi ve alakanın arttığını gördüklerini belirten Kuzu, “Böylelikle büyük kesimlere hitap ediyoruz.” diye kaydetti. Kuzu, sadece bir kesimin değil, Hollanda’nın genelinin bir partisi olma noktasında önemli adımlar attıklarının da altını çizerken,” Kabullenme süreci bitmiş durumda. Hollanda’nın bir partisiyiz.” diye kaydetti. Beş ile altı arasında vekil alabilmeleri hâlinde, daha da güçlü mücadele edebileceklerini sözlerine ekledi.

2017 seçimleri öncesi yapılan anketlerde şans verilmeyen DENK Partisi, parlementoda üç sandalyesi kazanmayı başlarmıştı. Son yapılan anketlere göre, Denk Partisi‘nin 2021 Mart seçimlerinde 3 sandalyesini koruyup, milletvekili sayısını 4 yada 5 vekilliğe çıkarabileceği öngörülüyor.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş