ALMANYA
Gündem

Almanya’da Koronavirüs Günlük Vaka Sayısı Yine 20 Bini Aştı

Almanya’da koronavirüs salgınında ocak ayından bu yana son 24 saatte 22 bin 657 ile günlük en yüksek vaka sayısına ulaşıldı.
25 Mart 2021
Almanya’da koronavirüs salgınında son 24 saate 14 bin 909 vaka tespit edildi. @Shutterstock

Almanya’da koronavirüs salgını durdurulamıyor. Buna göre ocak ayından bu yana günlük vaka sayılarında en yüksek seviyeye ulaşıldı. Son 24 saatte 22 bin 657 vaka tespit edildi. Ayrıca son 7 günde her 100 bin kişide 113,3 vaka kaydedildi.

Almanya’da Koronavirüs Bulaştırma Katsayısı “1”

Robert Koch Enstitüsü’nden yapılan açıklamaya göre ayrıca ülke genelinde virüs bulaştırma katsayısının 1 olduğu açıklandı. Bu, matematiksel olarak 100 virüslü kişinin, virüsü 100 kişiye daha bulaştırdığı anlamına geliyor. Bu sayı, salgındaki son 8 ile 16 gün arasındaki gidişatı değerlendiriyor.

Almanya Yurtdışı Tatillerine Yasak Planlıyor

Öte yandan Alman hükûmet sözcü vekili Ulrike Demmer tarafından son olarak yapılan açıklamada, yurt dışı tatillerinin yasaklanıp yasaklanamayacağı konusunda araştırma yapıldığı a.ıklanmıştı. Özellikle son günlerde İspanya’nın Mallorca adasına giden tatilcilerin bu gibi tatil bölgelerine akın etmesinin hükümet tarafından geçici olarak önlenmesinin yasal olarak mümkün olması durumunda Almanya dışında tatil yapmak zorlaşacak. Bu arada Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz da vatandaşlardan paskalya tatili döneminde seyahate çıkmamaları uyarısında bulunmuştu.

Son 24 Saatte 228 Kişi Hayatını Kaybetti

Almanya’da salgın kapsamında son 24 saate 228 kişi hayatını kaybetti. Buna göre ülke genelinde hayatını kaybeden toplam kişi sayısı 75 bin 440’a ulaştı. Salgının başlangıcından bu yana virüsün bulaştığı kişi sayısı ise 2 milyon 713 bin 180.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş