ALMANYA
Gündem

Almanya’ya Hava Yoluyla Giriş Yapan Tüm Yolculara Test Zorunluluğu

Almanya’ya yurt dışından hava yoluyla yapılacak girişlerde, ülke farketmeksizin, tüm yolculara yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi zorunluluğu getirileceği açıklandı.
26 Mart 2021
@Shutterstock

Almanya’da, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında yurt dışından hava yolu ile yapılacak girişlerde, ülke farketmeksizin, tüm yolculara Kovid-19 testi zorunluluğunun 28 Mart Pazar günü saat 00:00’dan itibaren başlaması bekleniyor. Daha önce cuma günü olarak öngörülen başlangıç tarihinin, yolcular ve hava yolu şirketlerinin yeni uygulamaya hazırlanmaları için bu tarihe alındığı belirtildi.

“Uygulama 12 Mayıs Tarihine Kadar Devam Edecek”

Uygulamayla ilgili hazırlanan taslak metninde, “Seyahatten önce yapılan test ile virüslü kişilerin yolculuğa çıkması ve virüsü seyahat esnasında diğer kişilere bulaştırma, dolayısıyla Almanya’ya da yeni ek vakaların gelme olasılığı düşüyor.” ifadeleri yer aldı. Testin, hâli hazırda var olan maske, mesafe ve hijyen kurallarına ek olarak uygulanacağı ve bu söz konusu kuralların aynı şekilde devam edeceği belirtildi. Uygulamanın 12 Mayıs tarihine kadar devam edeceği aktarıldı.

Almanya’da mevcut durumda test zorunluluğu, mutasyonun yayıldığı ve risk bölgesi olarak ilan edilen ülkelerden gelen yolcular için geçerli.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş