Gündem

Merkel, Van der Bellen ve Kurz Müslümanların Ramazanını Tebrik Etti

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ve Avusturya Cumhurbaşkanı Van der Bellen Müslümanların ramazan ayını tebrik etti.
13 Nisan 2021
Almanaya Başbakanı Angela Merkel ve Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ramazan ayını tebrik etti.

Almanya ve Avusturya Başbakanları ile Avusturya Cumhurbaşkanı Müslümanların ramazan ayını tebrik etti. Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, tebrik mesajını kısa bir twitter mesajı olarak yayımlarken Almanya Başbakanı Angela Merkel uzun bir tebrik mesajı yayımladı. Merkel’in mesajı ayrıca Türkçe ve Arapça olarak da yayımlandı. Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen  de “Tüm Müslümanlara Ramazan’a barışçıl bir başlangıç ​​diliyorum! Ramazan bir duraklama, yansıma ayıdır.” dedi.

Kurz, mesajında “Tüm Müslümanlara bereketli bir ramazan diliyorum. Lütfen bu sene de korona tedbirlerine dikkat ediyor, gelecek sene her şeyin eskisi gibi olmasını umuyoruz.” şeklinde bir mesaj yayımladı.

Merkel ise uzunca mesajına “Sevgili Müslümanlar, Sizleri Ramazan ayı oruç dönemi başlangıcı münasebetiyle içtenlikle selamlıyorum. Mübarek Ramazan ayında sizler ve ailelerinizin huzurlu ve bereketli bir zaman geçirmenizi diliyorum!” şeklinde başladı.

Pandemi sürecinin dinî cemaatler için de bir sınama dönemi olduğuna dikkat çeken ve bunun için sabır dileyen Merkel, mesajını şu şekilde tamamladı:

“Size ve ailelerinize en iyi temennilerimi sunuyor ve elbette sağlık diliyorum! Ramazan ayının; içinde bulunduğumuz tüm zor koşullara rağmen iç huzuru bulduğunuz, sükûnet dolu ve birbirinize kuvvet verdiğiniz bir zaman olmasını umuyorum!”

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş