Gündem

Almanya’da Yeni Trafik Cezaları Açıklandı: İki Katına Çıkarıldı!

Almanya'da yeni trafik cezaları açıklandı. Vatandaşları büyük cezalar bekliyor.
17 Nisan 2021
@Shutterstock

Almanya’da Federal Ulaştırma Bakanlığı ve Bremen Senatörü Maike Schaefer, hükûmet ve eyaletlerin yeni trafik cezaları konusunda fikir birliğine vardığını açıkladı. Buna göre bazı cezaların iki katına çıkarıldığı belirtildi.

“Büyük bir atılım”

Maike Schaefer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yeni trafik cezaları kataloğunda trafik kurallarının ihlal edilmesi durumunda verilen cezalarda ciddi bir artış söz konusu.” diye kaydetti. Federal Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer ise anlaşmayı “büyük bir atılım” olarak nitelendirdi.

Hız sınırı cezaları iki katına çıkarıldı

Yeni trafik cezaları kataloğuna göre şehir içinde hız sınırını 15 kilometre geçen kişilere verilecek para cezası 25’den 50 Euro’ya, şehirler arasında ise hız sınırını 20 kilometre geçen kişilere verilecek para cezası 30’dan 60 Euro’ya çıkarıldı. Trafiğin sıkışması durumunda acil durum koridoru oluşturmayan kişilere 200 ila 320 Euro arasında para cezası ile bir aylık sürüş yasağı getirildi. Yasak bölgelere aracını park eden kişilere ise 55 Euro’ya kadar para cezası verilebileceği açıklandı.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş