Toplum

IGMG 6. Eğitim Şurası 25 Nisan’da Başlıyor

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Eğitim Şurası’nın 6’ncısı 25 Nisan’da başlıyor. Şura'ya 350 uzman eğitimci katılarak 17 konuyu müzakere edecek. Şura 3 aşamada 29 Mayıs'taki toplantı ile tamamlanacak.
24 Nisan 2021
Eğitim Şurası’nın beşincisi 2015’de Hollanda Elspeet'te yapılmıştı. 25 Nisan’da başlayacak olan Eğitim Şurası pandemi nedeni ile çevrimiçi olarak yapılacak. Fotoğraf:IGMG Eğitim Şurası 2015

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Eğitim Başkanlığı tarafından düzenlenen 6. Eğitim Şurası 25 Nisan’da başlayacak. Geçen sene yapılması planlanan şura pandemi dolayısıyla ertelenmişti. Online olarak gerçekleştirilen 6. Eğitim Şurası 3 aşamada gerçekleştirilecek.

17 Konu, 350 Katılımcı

İlki, 26 yıl önce gerçekleştirilen Eğitim Şurası’nda bu yıl 17 konu 17 grupta müzakere edilecek. Şuraya eğitim alanında uzmanlarla IGMG eğitim hizmetlerini yerinde yürüten eğitimciler ve velilerden oluşan 350 kişi katılacak.

IGMG 6. Eğitim Şurası’nda ele alınacak konular arasında IGMG’nin 2025 eğitim vizyonu, anasınıfları eğitimi ve yetişkinlerle engelliler eğitimi, müfredat ve materyal çalışmaları, aile eğitimi, okullarda verilen din dersleri, gençlik ve üniversiteliler gibi 17 ana konu yer alıyor.

“Eğitim Şurası, Eğitim Yol Haritamız”

IGMG Eğitim Başkanı Dr. Abdulhalim İnam, eğitim şurası ile ilgili verdiği bilgide şurayı “eğitim yol haritası” olarak nitelendirdi. “Eğitim Şurası, teşkilatımızın eğitim hizmetlerini geliştirmek, kalitesini yükseltmek için bizim yol haritamızı oluşturmaktadır.” diyen İnam, eğitim ve aile eğitim merkezleri ile okulların ve anasınıflarının geçen dönemlerdeki şura karaları doğrultusunda kurulduğunu söyledi.

6. Eğitim Şurası Süreci

IGMG Eğitim Başkanlığının düzenlediği 6. Eğitim Şurasına bu sene Gençlik Teşkilatı da katılıyor. Gençlik ve üniversitelilerin eğitimi konularının da görüşüleceği Eğitim Şurası 25 Nisan’da başlayacak. İlk oturumda gruplara katılanlar bir araya gelecekler. Her bir gruptaki katılımcılar grup başkanı ve yardımcıları ile tanışacak. Daha sonra da, her bir grubun konuları verilecek. Bu toplantıda, ilgili konu hakkındaki görüşlerini yazmak üzere dijital dosyalar verilecek.

Grup çalışmalarına katılanlar kendilerine verilen dosya ve sorularla ilgili düşüncelerini 10 gün içerisinde yazılı olarak grup başkanına gönderecek. Grup başkanları gelen bütün dosyaları bir araya getirdikten sonra, müzakere için grup katılımcılarına gönderecek.

Gruplar 9 Mayıs’ta yeniden toplanarak müzakerelerini tamamlayacaklar ve toplantıda ortak görüşleri bir araya getirecekler ve grup kararı olarak rapor edecekler.

28 Mayıs’ta ise, grup başkanları ile yardımcıları ile bir ön toplantı yapılacak. 29 Mayıs’ta ise grupların hazırladıkları raporlar takdim edilecek.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş