Toplum

Ergün: “Salgınla Mücadele Bizim Tabii Görevimiz”

IGMG Genel Başkanı Ergün salgınla mücadeleye katkı yapmanın Müslümanların tabii görevi olduğunu ve aşı olarak bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinin önemli olduğuna dikkat çekti.
04 Mayıs 2021
Ergün, “İkinci kez ramazanı salgın koşullarında geçiriyorken en büyük arzumuz gelecek ramazanları alışık olduğumuz gibi ailelerimiz, arkadaşlarımız ve komşularımızla doya doya geçirebilmektir.”

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün İslami bir cemaat olarak salgınla mücadeleye katkı sağlamanın tabii görevleri olduğunu açıkladı ve salgınla mücadelede rehavete kapılmama çağrısında bulundu. “Salgınla mücadelede Müslümanlar, camilerde hijyen kurallarına azami riayet göstererek desteklerini gösterdiler. Bu çabaları daha anlamlı hâle getirmek için bağışıklık sistemlerimizi virüse karşı güçlendirmeliyiz.” diyen Ergün sözlerini şöyle sürdürdü:

“Salgına karşı mücadele toplumun tamamını ilgilendiren bir görevdir. İslami bir cemaat olarak bizler salgınla mücadeleye katkı sağlamayı tabii bir görevimiz olarak görüyoruz. Bu sebeple cuma hutbelerimizin yanı sıra sohbet ve vaazlarımızda bu konuyu sürekli vurguladık. Önümüzdeki cuma hutbesinde de yine bu konuyu ele alarak insanlara hassasiyet kazandırmaya devam edeceğiz.”

Camilerin, birçoğu kısıtlı imkânlara sahip olmalarına rağmen bugüne kadar salgınla mücadelede büyük katkılar sağladığını bildiren IGMG Genel Başkanı Ergün, Müslümanların bu zamana kadarki gayretlerine paralel olarak, normal hayata tekrardan en kısa sürede kavuşabilmek için, bilhassa vaka sayılarının tekrar yükseldiği bugünlerde koronavirüse karşı bağışıklığı aşı olmak suretiyle güçlendirmenin önemli olduğuna işaret etti. Ergün, “İkinci kez ramazanı salgın koşullarında geçiriyorken en büyük arzumuz gelecek ramazanları alışık olduğumuz gibi ailelerimiz, arkadaşlarımız ve komşularımızla doya doya geçirebilmektir.” dedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş