Gençlik

IGMG Gençlik Teşkilatı’ndan “Altın Hilal Akademi” Eğitim Programı

IGMG Gençlik Teşkilatı'nın organize ettiği, "sinema ve televizyonculuk" konulu "Altın Hilal Akademi" eğitim programı için başvurular başladı.
28 Mayıs 2021
IGMG Gençlik Teşkilatı'nın organize ettiği, "sinema ve televizyonculuk" konulu "Altın Hilal Akademi" eğitim programı için başvurular başladı. @Camiahaber

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Gençlik Teşkilatı, gerçekleştirdiği eğitim programlarına bir yenisini daha ekledi. Buna göre sinema ve televizyonculuk konularında 60 derslik bir eğitim hazırlandı. “Altın Hilal Akademi” adı altında verilecek eğitimde gençlerin film ve fotoğrafçılık noktalarında kendilerini geliştirmesi hedefleniyor.

Hedef gençleri film ve fotoğrafçılık alanlarında geliştirmek

Konuyla ilgili Camia Haber’e açıklamalarda bulunan IGMG Gençlik Teşkilatı Kurumsal İletişim Başkanı Ümit Ocakdan, “2015 yılından beri Altın Hilal Kısa Film Yarışması’nı yapmaktayız. Her geçen sene filmlerin kalitesi biraz daha artmakta. Lakin yine de amatör seviyede filmler de geliyor. Bu noktada hem film ve fotoğrafçılık açısından gençlerimizi geliştirmek hem de daha profesyonel eserler ortaya çıkarmak amaçlı bir akademi kurmaya karar verildi.” ifadelerini kullandı.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi işbirliğinde 4 modüllü bir müfredat oluşturduk

Film ve fotoğrafçılığın yanı sıra diğer medya alanlarında da ihtiyaç olduğuna kanaat getirdiklerini de belirten Ocakdan, “Teşkilatımız bünyesinde hizmet veren ILM Academicians derneğimiz aracılığıyla üniversiteler ile irtibat kurup ‘bu akademi çalışmamızı en güzel şekilde gençlerimize nasıl ulaştırırız’ın araştırmasını yaptık. Bu araştırmalar neticesinde akademi çalışmamızı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi işbirliğinde 4 modüllü bir müfredat oluşturduk.” diye konuştu.

“Dersler online olarak verilecek”

Buna göre eğitim programının, “1. Film ve fotoğrafçılık”, 2. Kurumsal iletişim, 3. Gazetecilik ve 4. Sosyal Medya ve Reklamcılık olmak üzere dört modülden oluştuğunu kaydetti. Derslerin çevrimiçi olarak İzmir Katip Çelebi Üniversitesi tarafından hazırlanan bir sistem üzerinden canlı olarak verileceğini de belirten Ocakdan, “Ön kaydını yaptıran gençlerimiz bu sistem üzerinden e-posta yoluyla haberdar edilecek ve sisteme girişlerini yapabilecekler. Başlama vakti tam belli olmamakla birlikte, büyük ihtimalle yaz tatili dönemi sonrasında olacaktır.” diye kaydetti.

Eğitim sonrası basın kartı edinme hakkı doğacak

Eğitim programına katılım sağlayıp başarıyla tamamlayan gençlere Türkiye’de ve anlaşmalı üniversitelerde geçerli olacak bir “medya akademisi sertifikası” verilecek. Ayrıca Pearson Certificate kurumundan uluslararası geçerli bir sertifika elde edilecek ve bununla basın kartı edinme şansı olacak.

Başvurular Başladı

Ocakdan son olarak “Bu çalışmaya özellikle bölge ve şubelerimizde medya noktasından kendisini geliştirmek isteyen Gençlik Teşkilatı ve Kadınlar Gençlik Teşkilatı mensuplarımızı bekliyoruz.” diye kaydetti. Gençlerin başvuruları bu link üzerinden yapabileceklerinin altını çizdi: Altın Hilal Akademi Ön Kayıt

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş