Toplum

Amsterdam Belediye Başkanı Halsema Ayasofya Camiini Ziyaret Etti

Amsterdam Büyükşehir Belediye Başkanı Femke Halsema kentteki Ayasofya Camiini ziyaret ederek, Kuzey Hollanda Millî Görüş Federasyonu Başkanı Mustafa Hamurcu ve Ayasofya Camii Başkanı Gazi Cırık ile görüştü.
Ali Andal
14 Haziran 2021
Amsterdam Büyükşehir Belediye Başkanı Femke Halsema Ayasofya Camiini ziyaret etti.

Amsterdam Büyükşehir Belediye Başkanı Femke Halsema Ayasofya Camiini ziyaret etti. Belediye Başkanı Halsema, Aralık ayı ortasında camiye yapılan saldırı dolayısıyla Amsterdam cemaatine ve Müslümanlara desteklerini bildirmek üzere yaptığı ziyarette cami ve yapılan hizmetler hakkında bilgi aldı.

Saldırı sonrasında yapmayı planladığı destek ziyaretini korona tedbirleri uygulamaları sebebiyle şimdi yapmak durumunda kaldığını bildiren Amsterdam Büyükşehir Belediye Başkanı Femke Halsema, Amsterdam’ın çok kültürlü bir kent olarak, kimden gelirse gelsin veya kime yapılırsa yapılsın nefret ve saldırıya hiçbir zaman müsamaha edilmeyeceğini bildirdi.

Kuzey Hollanda Millî Görüş Federasyonu Başkanı Mustafa Hamurcu ziyareti ile Amsterdam Ayasofya Westermoskee Camii Başkanı Gazi Cırık da Belediye Başkanı Halsema’ya destekleri ve ziyaretleri için teşekkür etti.

Büyük Şehir Belediye başkanı Femke Halsema’nın Ayasofya Camii ziyaretine Amsterdam West Belediye Başkanı Fenna Ulichki da eşlik etti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş