Gençlik

Viyana’da Müslüman Gençler Kan Bağışı Kampanyasına Destek Oldu

Viyana İslam Federasyonu'na (IFW) bağlı Müslüman gençler 23 Haziran'da kan bağışı kampanyasına destek vererek ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzattı.
Ramazan Koç
24 Haziran 2021
Viyana’da Müslüman Gençler Kan Bağışı Kampanyasına Destek Oldu. @camiahaber

Viyana İslam Federasyonu‘ndan (IFW) Müslüman gençler Avusturya Kızılhaç (Alm.:Österreichisches Rotes Kreuz, ÖRK) derneğinin 10 Haziran’da yaptığı acil kan bağışı çağrısına kayıtsız kalmayarak kampanyaya destek verdi.

“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır”

Kampanya kapsamında 23-26 Haziran tarihlerinde Avusturya’nın Viyana, Baden ve St. Pölten kentleri olmak üzere üç farklı noktasında kan bağışında bulunuldu. IFW Gençlik Teşkilatı Başkanı Enes Pek, aksiyonu şu şekilde değerlendirdi:

”Kur’ân-ı Kerîm’de yüce Rabbimiz “Bir insanın hayatını kurtaran, tüm insanlığın hayatını kurtarmış gibidir.” buyuruyor ve yine Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) bir hadîs-i şerîfinde “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” buyuruyor. Bizler Millî Görüş Teşkilatı gençleri olarak bütün çalışmalarımızı ayet ve hadislere dayalı olarak yapmaktayız. Yine bu çalışma ile acil kana ihtiyaç duyan insanların hayatını kurtarmak, bulunduğu toplumda faydalı fertler ve faydalı bir teşkilat olmak niyeti ile bu çalışmayı yapmış bulunmaktayız. Bu önemli kampanyaya katılan gençleri duyarlılıklarından dolayı tebrik ediyorum.”

@Facebook

Kan bağışı merkezi çalışanları gençlerin desteğinden çok memnun kaldıklarını ve bağışçılara her zaman ihtiyaç duyulduğunu belirttiler. Bu vesileyle de herkesi kan bağışında bulunmaya davet ettiler.

 

Kan vermek için sıra bekleyen gençler.
@ camiahaber

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş